Ceny za dobry Diesel na stacjach paliw spadły o kilkadziesiąt groszy na litrze! Gdzie polscy kierowcy mogą zatankować taniej? [LISTA]

Ceny za dobry Diesel na stacjach paliw spadły o kilkadziesiąt groszy na litrze! Gdzie polscy kierowcy mogą zatankować taniej? [LISTA]

Diesel benzyna LPG

Podaj dalej

Od dłuższego czasu na stacjach paliw obserwujemy stabilizację cen, niestety na względnie wysokim poziomie. Jednak dziś w kilkuset punktach w Polsce, kierowcy mogą zatankować najlepszej jakości Diesel nawet o kilkadziesiąt groszy taniej na litrze. Gdzie i kiedy szukać tańszego oleju napędowego premium – sprawdź TUTAJ.

Dla wielu kierowców tak duża obniżka może być zaskoczeniem, ale w praktyce nie jest to żaden przypadek. To efekt cyklicznej kacj „Wtorki i Czwartki z Shell V-Power„. Dzięki niej w wybrane dni możemy zatankować ulepszoną benzynę premium (we wtorki) oraz Diesel premium (w czwartki) w cenie paliw podstawowych. Przy wyższych stawkach za zwykły olej napędowy z pewnością trudniej podjąć decyzję o wypróbowaniu czegoś lepszego. Jednak taka akcja może to ułatwić, za co silnik Diesla podziękuje natychmiast.

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Dlaczego ten Diesel jest lepszy?

Shell V-Power Diesel zawiera bowiem uszlachetniacze, które usuwają osady nagaru z jednostki napędowej oraz całego układu paliwowego. Te niestety nagromadzają się przy tankowaniu zwykłego oleju napędowego, a to z czasem prowadzi do pogorszenia wydajności silnika. Nie jest to jednak efekt starości Diesla, a braku konserwacji. Już pierwsze kilometry na Shell V-Power Diesel powinny sprawić, że kierowca odczuje wyraźną zmianę pracy silnika. Z jednej strony moc wyda się większa, a spalanie powinno być niższe. Więcej dowiesz się o tym TUTAJ.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że już jedno zatankowanie paliwa premium zapobiega powstawaniu się szkodliwych osadów w najbliższym czasie. Oznacza to, że regularne tankowanie realnie powinno wydłużyć żywotność silnika. Efekty są na tyle pozytywne, że już co trzeci klient Shell decyduje się na tankowanie tylko paliw premium. Nie koniecznie w promocyjne dni, a ze zwyczajnej dbałości o swój ukochany samochód. Chcąc zapewnić długowieczność swojego silnika na pewno warto co jakiś czas sprezentować mu paliwo premium. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać dobrego źródła.

Shell oferuje zimowego Diesla wysokiej jakości

Gdzie są te stacje?

Mogłoby się wydawać, że skoro akcja „Wtorki i Czwartki z Shell V-Power” organizuje sieć Shell, to na każdej stacji powinny być dostępne ich paliwa premium. W sporej liczbie przypadków tak jest, ale dla pewności warto upewnić się, jakie dystrybutory posiada punkt najbliżej nas lub ten na naszej trasie. Pełny wykaz ponad 300 stacji Shell w Polsce wraz z oferowanym tam paliwem można sprawdzić TUTAJ. Po otwarciu na dole strony jest udostępniona lista.

Podjeżdżając na wybraną stację warto skorzystać z jeszcze jednej ciekawej promocji. Obecnie można na nich zdobyć znakomitej jakości kubki termiczne, które idealnie nadają się do utrzymania, np. ciepłej kawy. Znakomita izolacja termiczna oraz zabezpieczenie przed kapaniem sprawia, że jest to bardzo pożądany produkt. Teraz można go nabyć za jedyne 11,99 zł, jeżeli zebraliśmy komplet naklejek, które otrzymujemy za tankowanie na Shellu. Innym sposobem na zdobycie go jest uzbieranie 2500 punktów lojalnościowych w programie Shell ClubSmart. Wszystkie szczegóły akcji można doczytać na www.shell.pl/.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News