Brajanusz pomykał na S3 lewym pasem z telefonem w łapie. Soczyście wmontował się w Audi na awaryjnych

Brajanusz pomykał na S3 lewym pasem z telefonem w łapie. Soczyście wmontował się w Audi na awaryjnych

Podaj dalej

Wielu osobom wydaje się, że ich podzielność uwagi jest nie wiadomo jak duża. Nie widzą problemu w jeździe samochodem i jednoczesnym przeglądaniu smartfona. Niestety często dochodzi do brutalnych konfrontacji z rzeczywistością.

Tak było w przypadku młodego kierowcy na drodze ekspresowej S3 k. Szczecina. Zapatrzony w telefon mężczyzna nie zauważył, że przed nim hamują samochody. Jego uwagi od ekranu telefonu nie odciągnęły nawet światła awaryjne Audi, w które po kilku sekundach wjechał z dużą prędkością.

Totalna demolka Audi

Na wideo powyżej widać, że prowadzący Audi próbował nawet zjechać do lewej krawędzi. Jednak zapatrzony w smartfona kierowca staranował go bez odjęcia. Z rozpędu przyłożył też w nagrywającego całą sytuację, aż w końcu pojazd zatrzymał się na barierce.

Ta szokująca sytuacja powinna być przestrogą dla wszystkich, którym wydaje się, że są w stanie pogodzić przeglądanie telefonu i obserwowanie drogi. Niestety, jazda samochodem, zwłaszcza z dużymi prędkościami wymaga maksymalnej koncentracji. Nawet sekunda nieuwagi może doprowadzić do koszmarnej tragedii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News