Bohater spektakularnej ucieczki z więzienia znów szokuje. Renault, Mitsubishi i Nissan nie przetrwają pandemii!

Bohater spektakularnej ucieczki z więzienia znów szokuje. Renault, Mitsubishi i Nissan nie przetrwają pandemii!

Podaj dalej

Były prezes aliansu Renault-Nissan-Mitsubshi, Carlos Ghosn ujawnił szokujące wieści. Według jego wiedzy wszyscy trzej wymienieni producenci ogłoszą upadłość. Libańczyk oskarżony w Japonii o defraudację pieniędzy, 30 grudnia 2019 r. dokonał spektakularnej ucieczki z więzienia. Został wywieziony z Japonii w skrzyni! Teraz dzieli się wiedzą ze swojego domu w Libanie.

Renault i Japończycy upadną?

66-latek udzielił wywiadu stacji CNBC o sytuacji rynku motoryzacyjnego. Zauważył, że nawet szczepionka na COVID-19 nie przywróci rynku motoryzacyjnego do dawnej kondycji. Firmy, które nie mają skutecznej wizji na przyszłość upadną. Ewentualnie zostaną wchłonięte przez lepiej zarządzanych graczy. Zasugerował nawet, że Nissan, Renault i Mitsubishi mogą nie przetrwać pandemii koronawirusa.

Nie jestem zbyt optymistyczny wiedząc to, co wiem – ocenił Carlos Ghosn. – W szczególności widząc wymówki i wyjaśnienia, które padają w związku z trudnościami. Nie tylko w modelach Nissana, ale także w modelach Renault i Mitsubishi – dodał. O tym, że nie jest to tylko czcze gadanie niech świadczy fakt, iż japońskie marki aliansu zmierzają do wycofania się z Europy. W świetnej sytuacji nie jest też Renault, które musiało skorzystać z pomocy państwa.

Pochwały dla Elona Muska

Ghosn zauważył też, że wygranym pandemii koronawirusa jest Elon Musk i kierowana przez niego Tesla. Wartość jej akcji w tym czasie wzrosła o blisko 400 proc. Sam dyrektor generalny Tesli mocno awansował też na „podium” najbogatszych ludzi świata. – Muszę powiedzieć, że Elon wykonał świetną robotę – stwierdził Carlos Ghosn. – Wykorzystał potencjał firmy i podekscytował rynki. To było dla niego korzystne – zauważył.

Były szef Nissana był superbohaterem z komiksów. W jaki sposób stał się wrogiem publicznym?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News