Bogacz kupił sobie drogie BMW, ale na oponki to już chama nie stać. Ten Diesel hamował przed pasami jak rozpędzona Multipla

Bogacz kupił sobie drogie BMW, ale na oponki to już chama nie stać. Ten Diesel hamował przed pasami jak rozpędzona Multipla

bogacz-w-bmw-nie-stac-go-na-opony

Podaj dalej

Mimo że zima w tym roku mocno daje się we znaki kierowcom, to niektórzy nadal uważają, że nie ma sensu używać opon zimowych. Z takiego założenia wyszedł pewien bogacz, który w Szczecinie siał spustoszenie na ulicach. Jego drogie BMW serii 5 wpadało w niekontrolowane poślizgi podczas zwykłego hamowania.

Bogacz zaoszczędził na oponach

Sytuację zarejestrowano we wtorek, 16 lutego 2021 r. na ulicy Gabriela Narutowicza w Szczecinie. Bogacz w BMW wyraźnie się spieszył i mimo letnich opon, próbował wyprzedzać, gdzie tylko się da. Fragment tej bezmyślnej jazdy można zobaczyć na wideo poniżej od 6 minuty klipu.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Pierwsza podbramkowa sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu z ulicą Kaszubską, gdzie kierowca bawary oczywiście wyprzedzał. Kierowca sąsiedniego SEAT-a Leona zaczął hamować wcześniej, gdy tylko dostrzegł pieszego na pasach. Kierujący BMW dał po hamulcach nieco później i z wielkim trudem ominął człowieka na przejściu dla pieszych.

Wcale nie jest za późno na zimówki

Ta sytuacja niewiele nauczyła bogacza, bowiem 100 metrów dalej również wpadł w poślizg. Tym razem ktoś wyszedł mu na pasy przed skrzyżowaniem z ulicą 3 Maja. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, ale te obrazki powinny być przestrogą dla wszystkich lekceważących zimówki. Wbrew pozorom luty to wciąż dobry moment na zakup dobrych opon zimowych. Pomijając fakt, że zima jeszcze u nas potrwa, to teraz są ciekawe promocje (więcej TUTAJ).

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Jak już kupować, to warto raz a dobrze, ponieważ nie sztuką jest kupić tanie zimóweczki, które po sezonie będą do wyrzucenia. Warto postawić raczej na coś, co działa tak samo dobrze niezależnie od głębokości bieżnika. Takie niuanse posiadają chociażby nowoczesne opony Michelin Alpin 6. W przypadku ogumienia Michelin Pilot Alpin 5 oraz Pilot Alpin 5 SUV możemy też liczyć na zoptymalizowany opór toczenia. Dzięki temu opony nie wpływają na zwiększenie spalania. O tym czy stać cię na tak nowatorskie opony przekonasz się TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News