BMW chyba uznało, że ogromne nerki są jeszcze za małe. Wyciekło zdjęcie jak faktycznie będą wyglądać w nowym M3 lub M4

BMW chyba uznało, że ogromne nerki są jeszcze za małe. Wyciekło zdjęcie jak faktycznie będą wyglądać w nowym M3 lub M4

Podaj dalej

BMW od pewnego czasu przyzwyczaja nas konceptami do nowej stylistyki, których znakiem rozpoznawczym są ogromne nerki. Jedyną zagwostką pozostaje nie to, czy będą duże, ale jak duże.

Najnowsze zdjęcie szpiegowskie sugeruje, że charakterystyczny grill może być większy niż się wcześniej wydawało. Niewyraźna fotografia, ale doskonale pokazująca proporcje pojawiła się na anglojęzycznym forum Bimmerpost.

Zdjęcie szpiegowskie opisano jako potwierdzone, że jest to fasada nowego BMW M3 G80 (sedan) lub BMW M4 G82 (coupe), które na rynku mają pojawić się w 2021 r. W odróżnieniu od BMW Concept 4 lub BMW Concept i4 nerki zyskały bardziej wyraźne rozdzielenie słupkiem w kolorze nadwozia.

To co najbardziej rzuca się w oczy to skala rozmiaru nerek względem pozostałych elementów jak reflektory czy wykończenia aerodynamiczne poszycia zderzaka. Być może jest to efekt zrobienia fotografii z pewnej perspektywy, która może nieco zakłamywać proporcje.

Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że zgodnie z tym co zapowiadał główny projektant BMW, do ogromnych nerek należy się przyzwyczaić. Na forum przypomniano także wcześniejsze zdjęcia szpiegowskie, które ujawniają muskularny tył czerwonego M3.

Nowa seria 3 i seria 4 (niekoniecznie w wersji M) ma zostać zaprezentowana tego lata. M3 i M4 mają być zasilane 3-litrową rzędową szóstką z twin-turbo. Oczekiwane moce to 480 i 510 KM. Napęd na 4 koła xDrive ma umożliwiać ustawienie przeniesienia całego momentu obrotowego na tylną oś. Klasyczne RWD ma być oferowane tylko z manualną skrzynią biegów.

Z wielkiego grilla wieje optymizmem. BMW sugeruje, że tak jak E30-tkę, masy pokochają elektrycznego i4

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News