Biedronka znów rozdaje piwo za darmo! Co grozi za jazdę po alkoholu?

Biedronka znów rozdaje piwo za darmo! Co grozi za jazdę po alkoholu?

Podaj dalej

Miesiąc po majówce, sieć sklepów Biedronka znów wspomoże naród w pozostaniu w domach. Samochody będzie można zostawić na parkingach i w garażach, bowiem „biedra” ponownie rozda dużo piwa za darmo!

Nie będzie to jednak tak hojna promocja, jaka miała miejsce 30 kwietnia 2020 r. Z drugiej strony będzie można wydać mniej, a przy tym ucieszyć się z darmowych butelek złotego trunku. Zasady są bardzo proste i należy pamiętać, że promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Jak dostać darmowe piwo w Biedronce?

Przede wszystkim należy zarejestrować kartę Moja Biedronka. Tylko z nią będzie można liczyć na odliczenie piw. Ilu? Dokładnie sześciu. Jeżeli weźmiecie 12 butelek piwa objętego promocją, to za połowę z nich nie zapłacicie niczego. Z bonusu „6+6 piw gratis” można skorzystać tylko dziś, czyli w poniedziałek, 8 czerwca. O ile będą jeszcze zapasy.

Jakie piwa można dostać za darmo?

Piwo za darmo w Biedronce
fot. mat. pras.

Przed miesiącem promocja (wtedy było to 12+12) obejmowała praktycznie wszystkie „browarki”. Tym razem będzie to wąska grupa, z której być może każdy znajdzie coś dla siebie. Jedno z piw od lat wspiera także jedną z rund WRC, konkretnie Rajd Meksyku. Poniżej lista piw, które można dostać za darmo:

  • Corona Extra
  • Cubanisto Rum Flavoured Beer
  • Beck’s Blue
  • Beck’s
  • Bud

Ponieważ są to bardzo różne rodzaje i smaki, można je ze sobą dowolnie mieszać. Jednak wtedy przy kasie odliczone zostanie 6 najtańszych piw.

policjant bada alkomatem kierowcę
fot. Lubuska Policja

Nie jeździj po alkoholu

Pamiętajmy, żeby po spożyciu piwa nie wsiadać za kierownicę samochodu. W Polsce zawartość w organizmie już 0,2 promila alkoholu naraża na poważne konsekwencje prawne. Wlicza się w to grzywna od 50 do 5000 złotych lub 30-dniowy areszt, 10 punktów karnych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Jeżeli podczas policyjnej kontroli alkomat wykaże wartość 0,5 promila lub więcej, wtedy trzeba liczyć się z takimi konsekwencjami jak: grzywna i/lub kara ograniczenia wolności bądź więzienia, 10 punktów karnych, zakaz prowadzenia pojazdów na okres 1-15 lat, kara pieniężna 50-60 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News