Benzyna w Polsce nawet za 6,22 zł/l! Na stacjach paliw Shell obniżki lecą już po całości. Zobacz paragon [ZDJĘCIE]

Benzyna w Polsce nawet za 6,22 zł/l! Na stacjach paliw Shell obniżki lecą już po całości. Zobacz paragon [ZDJĘCIE]

Shell - dystrybutor z "pistoletami"

Podaj dalej

Po chwilowej przerwie, obniżki cen paliw w Polsce znowu zaczynają nabierać tempa. Najszybciej spadają stawki za benzynę 95-oktanową, którą dziś w Łodzi zatankowałem za 6,22 zł/l. Dla wielu kierowców może to być wręcz nieprawdopodobne, dlatego załączam paragon ze stacji paliw Shell.

Wrzesień, co najmniej do połowy, zapowiada się na kolejny miesiąc, w którym paliwo może być coraz tańsze. Jak wynika z wczorajszego raportu e-petrol.pl, cena benzyny Pb95 spadła w tydzień średnio o 9 gr na litrze do poziomu 6,52 zł/l. W najtańszym województwie łódzkim średnio za benzynę płaci się 6,50 zł/l, a najmocniej stawki obniżają sprzedawcy bez akcji rabatowych (nawet 6,39 zł/l).

Jak zatankowałem benzynę za 6,22 zł/l?

Duże sieci mogą pozwolić sobie na spokojny spadek cen na pylonach, bo i tak oferują bardzo atrakcyjne rabaty. Przykładowo na stacji Shell przy ul. Zgierskiej w Łodzi, cena wyjściowa za Pb95 to 6,52 zł/l. Jednak posiadając wirtualną kartę Shell Clubsmart (zakłada się ją w 2 minuty na telefonie), naliczyła mi się obniżka -30 gr/l. W efekcie przy kasie płaciłem stawkę 6,22 zł/l.

Paragon Shell benzyna 6,22 zł/l
fot. Marcin Zabolski

Na dowód pokazuję paragon, na którym widać skalę oszczędności. Po zatankowaniu 39,07 l benzyny powinienem zapłacić według stawki z pylonu 254,74 zł. Jednak obniżka z programu lojalnościowego sprawiła, że cena spadła o 11,72 zł do 243,02 zł. Dodatkowo każdy litr to 1 punkt Shell Clubsmart, czyli w tym przypadku 39 pkt. Każdy z nich to 1 gr, który mogę wykorzystać przy płatności kolejnym razem. Mając już 324 pkt przy kolejnej wizycie oprócz rabatu -30 gr/l mogę obniżyć rachunek o 3,24 zł.

Akcja trwa do końca września

Z promocji na paliwo Shell będzie można korzystać tylko do końca września. Oprócz 30-groszowego rabatu na diesel i benzynę, obowiązuje też 10-groszowy rabat na LPG. Co ważne, nie ma żadnego limitu transakcji w miesiącu. Jednorazowo w obniżonej cenie można zatankować do 50 l benzyny lub diesla lub 25 l autogazu. Zniżka nie obowiązuje na przyjazne dla silników paliwa premium, ale te można zatankować w cenie paliw podstawowych co wtorek (benzyna Shell V-Power 95) i co czwartek (olej napędowy Shell V-Power Diesel).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News