Ale wpadka u Elona Muska! Autopilot Tesli po aktualizacji myśli, że znak Burger Kinga to STOP

Ale wpadka u Elona Muska! Autopilot Tesli po aktualizacji myśli, że znak Burger Kinga to STOP

Podaj dalej

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o nowej funkcjonalności autopilota Tesli, która rozszerzała autonomiczne zdolności miejskie. Jednak do aktualizacji wkradł się zabawny błąd.

Funkcjonalność „Traffic Light and Stop Sign Control” pozwalała Teslom na samodzielne ruszanie spod świateł, gdy zaświeci się zielone. Dotychczas każdą taką akcję kierowca musiał zatwierdzać. Posiadacze aktualizacji z programu wczesnego dostępu nie mieli żadnych zastrzeżeń do tego mechanizmu.

Burger King umie w reklamy

Jednak użytkownicy zaczęli raportować o zaskakujących zatrzymaniach ich samochodu elektrycznego. Sztuczna inteligencja miała uznawać logotyp Burger King za znaki STOP. Temat szybko podchwycili marketingowcy sieci restauracji, wykorzystując nagrania do własnej reklamy.

Powstała nawet jednodniowa promocja. Jeśli opublikowało się w mediach społecznościowych film z autonomicznego hamowania przed Burger Kingiem, to wówczas można było otrzymać kod na darmowego Whoppera. Twitterowy spot szybko uzyskał aż milion wyświetleń. Dział marketingu Burger Kinga mógł poczuć satysfakcję. Choć kto wie, czy nie była to kolejna zaplanowana wpadka firmy Elona Muska?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News