Ale rakieta! Nowa Skoda Octavia RS doczekała się specjalnej wersji. To będzie prawdziwy postrach dróg

Ale rakieta! Nowa Skoda Octavia RS doczekała się specjalnej wersji. To będzie prawdziwy postrach dróg

Nowa Skoda Octavia RS w specjalnej wersji

Podaj dalej

Nowa Skoda Octavia RS, a w zasadzie vRS, jak nazywa się ją w Wielkiej Brytanii, zadebiutuje w tamtejszej flocie policyjnej. Najbardziej sportowa odmiana popularnego sedana i kombi będzie żwawym i nowoczesnym radiowozem, zwłaszcza do zwalczania piratów drogowych.

Jak mocna będzie policyjna Skoda Octavia RS?

Pod maski policyjnych fur trafi dwulitrowy, benzynowy silnik TSI. 4-cylindrowa jednostka będzie generować 245 KM, czyli najwięcej w historii produkcyjnych Octavii. Z siedmiostopniową skrzynią automatyczną DSG Skody będą rozpędzać się od 0 do 100 km/godz. w 6,7 sekundy. Choć osiągi będą identyczne jak w wersji seryjnej, to w rękach wyszkolonych policjantów to wystarczy, aby walczyć z przestępcami na ulicach.

Skoda Octavia RS jako policyjny radiowóz

Policyjna Octavia RS nie będzie różnić się tylko oklejeniem i „kogutami”, które zresztą będą wykorzystywać technologię LED. Na wyposażeniu będą specjalne wideorejestratory i to nie byle jakie. Dzięki internetowemu połączeniu z bazą danych, na bieżąco będą wychwytywać, czy po drodze nie porusza się nieubezpieczony samochód. Na pokładzie niektórych będą też zamontowane klimatyzowane budy dla psów policyjnych.

Nowoczesne biuro

Funkcjonariusze, którzy otrzymają możliwość użytkowania policyjnej Skody Octavii RS z pewnością nie będą narzekać. Będzie to wyjątkowo wygodne i nowoczesne biuro. Większość funkcji będzie obsługiwana z 10-calowe wyświetlacza dotykowego. Oprócz tego konstrukcja jest naszpikowana zaawansowanymi systemami asystującymi, które po prostu ułatwiają życie.

Kokpit nowej Skody Octavii RS

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News