Absurdalny widok z Rosji! Do portu przypłynął statek "Słońce Rio" z autami skutymi niewyobrażalnie grubym lodem [WIDEO]

Absurdalny widok z Rosji! Do portu przypłynął statek "Słońce Rio" z autami skutymi niewyobrażalnie grubym lodem [WIDEO]

Statek w Rosji przypłynął z zamarzniętymi samochodami

Podaj dalej

Odbiór nowego samochodu w dzisiejszych czasach wymaga wyjątkowej cierpliwości. Ta musi być czasem dużo większa, jeśli jesteśmy w Rosji. Pokazują to absurdalne obrazki z portu we Władywostoku, gdzie statek nazwany, o ironio „Słońce Rio”, dostarczył samochody skute tak grubym lodem, że aż trudno sobie to wyobrazić.

Takie rzeczy tylko w Rosji

Statek „Sun Rio” pływa pod panamską banderą między rosyjskim Władywostokiem, koreańskim Pusan a japońską Toyamą. Do największego kraju świata dostarcza azjatyckie samochody, tym razem były to Hondy Jazz i Toyoty Tank. Pokrycie ich lodem to częsty widok zimą, ale aż tak gruba warstwa jest naprawdę niecodzienna.

Na wideo powyżej można zobaczyć szokujące efekty sztormów, które szaleją na Morzu Japońskim. Woda wdzierająca się na pokład oblewa samochody, po czym błyskawicznie zamarza. Duża dawka takiego prysznicu sprawiła, że przed rozładunkiem trzeba było użyć nie tylko skrobaczki. W ruch poszła chemia, hydranty z gorącą wodą, a nawet proste łomy.

Niektóre auta tego nie przetrwały

Niestety podczas takich operacji zdarzy się, że samochód ulegnie uszkodzeniu. Jest to jednak wliczone w ryzyko transportu drogą morską w zimowych miesiącach. Do tej pory nie wypracowano żadnych procedur, które uchroniłyby pojazdy przed takimi zagrożeniami. W przypadku pilnych lub bardzo ważnych zamówień ciężko rozpoznać jakiekolwiek auto. Gruba warstwa lodu totalnie uniemożliwia szybką identyfikację pojazdów.

Źródło: vl.ru

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News