A myśleli, że ją ukryją! Nagrano tajne testy nowej Skody Fabii 2021. Diesla i LPG nie będzie, choć ma być wersja na inny gaz

A myśleli, że ją ukryją! Nagrano tajne testy nowej Skody Fabii 2021. Diesla i LPG nie będzie, choć ma być wersja na inny gaz

Podaj dalej

Skoda Fabia jeszcze w tym roku doczeka się nowej generacji. Testowy prototyp już jeździ po czeskich autostradach. Motoryzacyjnym szpiegom nie umknął ten fakt. Nowe wcielenie jednego z najpopularniejszych modeli w Polsce może po raz pierwszy w historii pojawić się w wersji hybrydowej oraz bez silnika Diesla.

Jak wygląda?

Czwarta generacji Fabii została sfilmowana na autostradzie D10, które przebiega przez Mladą Boleslav, gdzie jest siedziba Skody. – Fabia wydaje się szersza i bardziej dojrzała – napisał czytelnik auto.cz, który podesłał film do redakcji. W niewielkim stopniu widać na nim wnętrze auta, ale z pewnością zobaczymy tam duży wyświetlacz multimedialny. Trzeba mieć na uwadze, że Skoda miała świadomość możliwości sfotografowania auta, dlatego prototyp zabezpieczono nie rzucającym się w oczy kamuflażem.

Jaka będzie nowa Skoda Fabia?

Fabia iV przesiądzie się na platformę MQB A0, a to pozwala nawet na wersję hybrydową. Ta może nie być dostępna w dniu premiery, ale ostateczna decyzja podobno jeszcze nie zapadła. Informatorzy twierdzą, że można spodziewać się likwidacji wersji z silnikami Diesla. Podobnie stało się w modelach Scala czy Kamiq. Oczekuje się, że podstawą napędu będzie 3-cylindrowa jednostka 1.0 TSI (benzyna) oraz TGI (gaz ziemny CNG).

Nowa Skoda Fabia 2021 prototyp

Choć to już rzadkość w segmencie B, nowa Skoda Fabia ma być nadal dostępna w nadwoziu kombi. Podstawą będzie jednak najczęściej wybierany hatchback, który widać na nagraniu. Oficjalne odsłonięcie nowej Skody Fabia jest oczekiwane w nadchodzących miesiącach. Przed końcem roku samochód ma trafić do salonów sprzedaży w Europie, w tym oczywiście w Polsce.

Źródło: auto.cz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News