65-latek przywalił tą Kią jak Karol Strasburger sucharem w Familiadzie. Gdy otworzono auto, ludzie byli w szoku

65-latek przywalił tą Kią jak Karol Strasburger sucharem w Familiadzie. Gdy otworzono auto, ludzie byli w szoku

Podaj dalej

Wyjątkowo spektakularny wypadek nagrano w Rosji, gdzie osobowa Kia przy dużej prędkości rozbiła się o metalową barierkę. To groźne zdarzenie zakończyło się większym happy endem niż komukolwiek mogłoby się wydawać. Wydaje się to nieprawdopodobne, patrząc na to jak mocno kierowca przyłożył w barierki.

Przywalił i się otrzepał

Do zdarzenia doszło 29 marca 2021 r. na drodze szybkiego ruchu w rosyjskim Jarosławiu. Z niewyjaśnionych przyczyn 65-latek stracił panowanie nad swoją Kią. Poślizg poprowadził go wprost na metalowe barierki, co doprowadziło do dachowania. Auto przekoziołkowało na dach, a nagranie z wideorejestratora świadka można zobaczyć na filmie poniżej.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Świadkowie zdarzenia natychmiast podbiegli do rozbitego samochodu. W środku znaleźli 65-letniego kierowcę, który… nie odniósł żadnych obrażeń. Mężczyzna może mówić o sporym szczęściu, bowiem w takich sytuacjach można nawet stracić życie. To także potwierdza jak istotne jest posiadanie najnowszych systemów bezpieczeństwa. Wielu Rosjan to lekceważy, choć głównie ze względów ekonomicznych.

Bezpieczeństwo coraz ważniejsze

To jest zresztą problem, który dotyczy wielu krajów, gdzie większość ludności jest po prostu biedna. Sami producenci sprzedają tam zresztą samochody okrojone z systemów bezpieczeństwa. Efektem tego są testy, w których modele osiągają… 0 gwiazdek NCAP. Te są realizowane od niedawna i wywołują coraz większy bunt biedniejszych krajów. Z jednej strony chcą mieć przystępne cenowo auta, ale z drugiej strony wiele osób nie chce przez to ryzykować swoim życiem.

Jak bardzo trzeba nienawidzić ludzi, żeby sprzedawać im to Kia Picanto? Wersja na biedniejsze rynki zdobyła… 0 gwiazdek NCAP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News