29-latek z nartami na paralotni dokonał szalonych ewolucji! Jeśli to włączysz, długo nie pozbierasz szczęki z podłogi [WIDEO]

29-latek z nartami na paralotni dokonał szalonych ewolucji! Jeśli to włączysz, długo nie pozbierasz szczęki z podłogi [WIDEO]

From Avoriaz with love

Podaj dalej

Speedriding to sport ekstremalny, który łączy paralotniarstwo z narciarstwem. O tym jak bardzo potrafi być to efektowne udowodnił zawodowiec z Francji. Choćby nie wiem co już w życiu widzieli, nie jesteście gotowi na to, co zobaczycie na poniższym filmie.

Pozdrowienia z Avoriaz

Bohaterem tej spektakularnej kaskaderki jest Valentin Delluc, 29-letni speedrider wspierany przez Red Bulla. Z takim sponsorem można liczyć na realizację niesamowicie efektownych projektów i tak też było tym razem. Miejscem, w którym nakręcono niesamowite wideo był francuski ośrodek narciarski Avoriaz, położony niedaleko Jeziora Genewskiego.

Francuz wyposażony w narty i paralotnię wykonał nieprawdopodobny przelot między infrastrukturą kurortu Avoriaz. Szczególnie wirtuozerią było ocieranie się nartami o ściany i dachy wieżowców czy liny wyciągu narciarskiego. Dla ludzi niezaznajomionych z tą dyscypliną takie ewolucje bez uszkodzenia paralotni wydają się nieprawdopodobne.

On tego nigdy wcześniej nie robił!

Na uznanie zasługują zresztą nie tylko popisy 29-latka, ale i operatorów filmowych dzieła zatytułowanego „From Avoriaz with love”. Kulisy ich pracy można podpatrzeć także w powyższym materiale. Warto też dodać, że dla Valentina Delluca był to debiut w akrobacjach pośród takiego otoczenia. Zazwyczaj, tak jak inni miłośnicy speedridingu, swoje ewolucje wykonuje nad drzewami czy kanionami. Dzięki wsparciu Red Bulla można było pokazać potencjał tej dyscypliny w najbardziej spektakularny sposób.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News