24-latek w swoim wraku czuł się jak władca szos. Oto moment, w którym nagle stało się coś przerażającego!

24-latek w swoim wraku czuł się jak władca szos. Oto moment, w którym nagle stało się coś przerażającego!

Podaj dalej

Brawurowa jazda po mieście to proszenie się o kłopoty. Gdy dodatkowo próbuje się jej w gruzowatym aucie, szanse na szczęśliwe zakończenie drastycznie maleją. Pewien 24-latek przekonał się o tym bardzo boleśnie, ponieważ walczy o życie.

Wszystko stało się tak nagle

Do zdarzenia doszło 13 września 2020 r. w rosyjskim Uljanowsku. Młody kierowca gnał swoją Ładą Samarą wyraźnie powyżej dopuszczalnej prędkości. W pewnym momencie chciał przyhamować przed samochodami, do których się zbliżał. Wówczas doszło prawdopodobnie do awarii układu hamulcowego i niestety sytuacja wymknęła się 24-latkowi spod kontroli.

Jak można zobaczyć na filmie powyżej, auto obróciło bokiem i Łada poleciała na przeciwległy pas ruchu. Tam zaskoczony kierowca Renault Logan nie mógł już nic zrobić i przy niemałej prędkości staranował Samarę. W całym zajściu niewielkie uszkodzenia odnotował przejeżdżający obok Volkswagen Polo (nagranie z jego wideorejestratora poniżej).

Systemy bezpieczeństwa im nowsze, tym lepsze

W wypadku ucierpieli kierowcy Renault i Łady. Ten drugi wylądował na intensywnej terapii, co zresztą nie dziwi, bowiem Samara, czyli VAZ-2114 nie należy do zbyt bezpiecznych konstrukcji. Brawurowy młodzieniec i tak może mówić o szczęściu, że w ogóle przetrwał tak potężny wypadek. Po obejrzeniu szokującego nagrania z tego zdarzenia, boli od samego patrzenia! Warto obejrzeć ku przestrodze, ponieważ zaniedbanie stanu technicznego auta może doprowadzić do podobnej tragedii.

Łada Samara po wypadku z Renault Logan
fot. rusdtp.ru

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News