2 dni wcześniej odebrał nowiutkie Kia Rio z salonu. Wtedy do akcji wkroczył pijany kierowca cysterny

2 dni wcześniej odebrał nowiutkie Kia Rio z salonu. Wtedy do akcji wkroczył pijany kierowca cysterny

Podaj dalej

Wierzyć się nie chce, że nikt nie zginął w tym przerażającym wypadku, który zarejestrowano w Rosji. Pijany kierowca cysterny staranował kilka samochodów, po tym jak z dużą prędkością złożył się w ciasny zakręt. Do sieci trafiło nagranie z tego zdarzenia.

Pijany kierowa był nieobliczalny

Do sytuacji doszło we wschodniej Rosji w mieście Omsk (obwód orenburski). Nagrywający podrózował za białą Kia Rio. Na ostrym zakręcie z niepokojącą dużą prędkością pojawiła się cysterna. Pijany kierowca zawodowy nie był w stanie właściwie oszacować prędkości, z jaką może pokonać łuk i zacząć taranować osobówki.

Pierwsze przyłożenie przyjęła wspomniana Kia, którą prowadzący 2 dni wcześniej odebrał z salonu. Szczęśliwie była to tylko mocniejsza obcierka, podobnie jak w przypadku autora filmu. Ujęcie z wnętrza jego auta pokazuje jednak, że była to naprawdę duża siła, bowiem kamera aż spadła z szyby. Choć zderzenia ciężarówek z osobówkami często kończą się tragicznie, tu skończyło się na siniakach.

Nie wsiadaj za kółko po alkoholu!

Przy tej okazji po raz kolejny należy zaapelować o tym, aby unikać kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Wielu osobom wydaje się, że ich koncentracja jest na wystarczającym poziomie, ale multum wypadków powodowanych przez pijanych kierowców nie jest przypadkiem. Niestety częsta ta nieodpowiedzialność kończy się jeśli nie tragedią sprawcy, to co innej, niewinnej osoby.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News