Myszkowski i Lewandowski wciąż w walce o tytuł

Myszkowski i Lewandowski wciąż w walce o tytuł

Podaj dalej

Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski stanęli na trzecim stopniu podium po emocjonującym wyścigu Lamborghini Blancpain Super Trofeo Europe na torze Ricardo Tormo.

15338670_1128776353842526_4781939636383261386_n

Polski duet reprezentujący barwy GT3 Poland wciąż liczy się w walce o mistrzowksi tytuł w klasie AM z nowym liderem, Nigeryjczykiem Nourim Shahinem, do którego tracą tylko cztery punkty.

Jako pierwszy za sterami Lamborghini zasiadał Teodor Myszkowski, który świetnie wykorzystał pierwsze pole startowe i oddalił się od rywali. Niestety, Polacy musieli oddać świetną pozycję po błędnie wyliczonym pit stopie.

Teodor zjechał do boksu utrzymując prowadzenie, a ja wyjechałem już na fotelu wicelidera – mówi Andrzej Lewandowski. – Na zmianie straciliśmy około 5 sekund, takie są wyścigi. Następnie jechałem za liderem i mieliśmy szansę na atak, jednak rozpoczęła się seria dubli i powoli zaczęliśmy tracić kontakt z Kikko Galbiatim – dodaje.

To niestety nie był koniec przygód polskiej ekipy. – Następnie jeden z samochodów niższej klasy mnie przyblokował, a dwójka zawodników jadąca za mną zdołała się zbliżyć na niebezpieczną odległość. Nouri Shahin zaryzykował i wepchnął się na jednym z zakrętów, a ja niewiele już wtedy mogłem zrobić. Dojechaliśmy na trzecim miejscu, jednak zachowujemy szanse na mistrzowski tytuł – zakończył.

O ogromnym pechu może mówić druga z polskich ekip – Rafał Mikrut/Grzegorz Moczulski. Drugi z zawodników już na początku rywalizacji zatrzymał się na jednym z zakrętów i po wizycie w alei serwisowej stracił aż trzy okrążenia. Ostatecznie drugi samochód wystawiony przez GT3 Poland minął linię mety na 15. miejscu.

Drugi z wyścigów Lamborghini Blancpain Super Trofeo Europe zaplanowany został na godzinę 15:00, natomiast reszta weekendu przebiegnie pod kątem rywalizacji z kolegami z pucharów azjatyckich i amerykańskich. Będzie to kończący sezon „World Final”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News