Must have w twoim warsztacie - narzędzia

Must have w twoim warsztacie - narzędzia

CM-140A-PH04_2

Podaj dalej

Trudno nam sobie wyobrazić warsztat bez odpowiednich narzędzi. Chcąc zacząć samodzielnie naprawiać swój samochód, musimy stopniowo doposażać nasz garaż i kupować kolejne najpotrzebniejsze sprzęty.

W tym artykule przygotowaliśmy absolutny must have w twoim garażu. Są to podstawowe narzędzia, bez których możemy mieć problem nawet z pozornie prostymi naprawami. Dlatego, jeśli właśnie przygotowujesz się do pierwszych samodzielnych prac przy samochodzie, sprawdź, czy masz je wszystkie.

Zestaw kluczy płasko-oczkowych

To chyba najbardziej podstawowy i jednocześnie konieczny zestaw. Nie polecamy tych najtańszych, bo różnie bywa z ich wytrzymałością. Na początek wystarczy średnia półka. Cena takiego zestawu to około 70 zł.

Zestaw kluczy nasadowych

Tam, gdzie klucz płaski zawodzi, klucz nasadowy bywa idealnym rozwiązaniem. Dodatkowo mając grzechotkę, możemy wiele nakrętek szybciej i wygodniej odkręcić lub zakręcić. Ceny zestawów wahają się w granicach 150 zł. Oczywiście są też znacznie droższe, ale takie na początek w zupełności wystarczą.

Zestaw śrubokrętów

Kolejne niezbędne narzędzie w warsztacie. Dlaczego kupować najlepiej zestaw? Bo nigdy nie wiadomo czy będziemy potrzebować krótkiego, czy długiego śrubokręta, grubego, czy cienkiego. Poza wkręcaniem i odkręcaniem śrubokręt często służy nam za narzędzie do podważania jakiegoś elementu, dlatego lepiej jest ich mieć więcej. Fajne zestawy idzie kupić już za około 80 zł.

Zestaw kluczy imbusowych

Tutaj raczej nie trzeba za wiele pisać. Przyzwoity zestaw kosztuje w granicach 30-40 zł.

Zestaw kluczy torx

Klucze, o których zdarza nam się zapominać. Są one równie niezbędne, jak wszystkie pozostałe. Ich ceny natomiast są zbliżone do imbusów.

Zestaw szczypiec

W różnych sytuacjach przydają się różne szczypce i trudno przewidzieć, jakie będą idealne, dlatego najlepiej także wyposażyć się w zestaw. Solidne komplety trafią się już za około 80 zł.

Klucz do filtra oleju

Tani a jakże niezbędny. To dzięki niemu oszczędzisz 50, czy 100 zł na wizycie u mechanika prosząc go o wymianę oleju w silniku. Koszt klucza, który jest ci potrzebny to około 20-30 zł.

Klucz do kół

Po co dodatkowy klucz nasadkowy? Dla wygody. Klucz do kół posiada dłuższe ramię dzięki czemu znacznie łatwiej nim odkręcić koło. Koszt to mniej więcej 20 zł.

Idealnie czysty warsztat: szorowarka

Na początek będziemy potrzebować także kilu innych gadżetów takich jak: młotek, smar w sprayu, sprężone powietrze, czyste szmatki, latarka, ręczniki papierowe, opaski plastikowe, miernik napięcia.

Z każdą kolejną wykonaną naprawą sami dojdziemy do wniosku, czego jeszcze brakuje w naszym w wyposażeniu garażu. Na dobry początek i podstawowy serwis takie zaopatrzenie powinno nam w zupełności wystarczyć.

Idealnie czysty warsztat: odkurzacze uniwersalne

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News