Motoryzacyjna premiera na Targach MOTO SHOW w Krakowie

Motoryzacyjna premiera na Targach MOTO SHOW w Krakowie

Motoryzacyjna premiera na Targach MOTO SHOW w Krakowie

Podaj dalej

Pojazdy autonomiczne i latające, aplikacje mobilne, car-sharing, e-mobility, pojazdy
o napędzie elektrycznym, wodorowym i hybrydowym, a także… absolutna gwiazda – Toyota Yaris GRMN, która właśnie na Targach MOTO SHOW w Krakowie będzie miała polską premierę! Wielkie święto moto świata, wprowadzające jego miłośników w przyszłość motoryzacji odbędzie się w dniach 19-20 maja w EXPO Kraków.

Moto-perełka

Gwiazdą tegorocznej wystawy będzie z pewnością Toyota Yaris GRMN, którą po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć właśnie w EXPO Kraków. Napędzana turbodoładowanym silnikiem 1,8 osiąga moc ponad 210 KM! To rasowy model wyczynowy, korzystający z osiągnięć technologicznych Toyoty, wypracowanych w Rajdowych Mistrzostwach Świata. O sportowym rodowodzie tego modelu świadczą między innymi 17-calowe obręcze kół BBS z lekkiego stopu, tarcze hamulcowe o zwiększonej średnicy oraz umieszczona centralnie sportowa rura wydechowa. Kolorystyka nadwozia obejmuje trzy kolory – biały, czarny i czerwony, będące barwami zespołu rajdowego Toyota GAZOO Racing.

Spotkaj i zobacz przyszłość

Premierowy pokaz Toyoty Yaris GRMN jest jedną z wielu atrakcji Targów MOTO SHOW w Krakowie. Na Zwiedzających czekają też pojazdy z zaawansowanymi systemami autonomicznej jazdy, samochody z silnikami elektrycznymi, których osiągi przewyższają te oferowane przez auta z najmocniejszymi benzynowymi jednostkami, nowinki technologiczne ułatwiające kierowcom życie i gwarantujące im spore oszczędności, a także setki ultranowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych, transportowych i nowe podejście do przemieszczania się.
Eidola

Podczas targów motoryzacyjnych Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. elektryczne czterokołowce Eidola. To miejscy spryciarze, które zmieszczą się niemal wszędzie. Są przyjazne dla środowiska i niezwykle tanie w eksploatacji – pokonanie 100 km samochodem Eidola kosztuje tyle, co litr benzyny lub ropy.

Eagle Two

Uwagę Zwiedzających przykuje z pewnością bolid Eagle Two, następca Eagle One – pierwszego w Polsce pojazdu napędzanego energią słoneczną, który jest kwintesencją motoryzacyjnego jutra oraz elektryczny motocykl terenowy, skutecznie eliminujący problem zanieczyszczenia i hałasu towarzyszącego pracy silnika spalinowego.

 

Organizatorzy przygotowali również pokaz autonomicznej jazdy, w której specjalistyczny system czuwa nad bezpieczeństwem kierowcy, pasażerów i uczestników ruchu drogowego. Na bieżąco monitoruje otoczenie pojazdu korzystając z kamer 360 stopni. Jeśli samochód natrafi na przeszkodę najpierw poinformuje o niej kierującego, a następnie jeśli nie zauważy żadnej reakcji, sam zahamuje.

Tuning, goście specjalni i… specjalne pokazy

Na Zwiedzających – oprócz wspomnianych wcześniej pojazdów przyszłości – czeka mnóstwo innych atrakcji:

– wyjątkowo rozbudowana i atrakcyjna w tym roku Strefa Tuning Show z niespotykanymi i egzotycznymi projektami zarówno z Polski, jak i zagranicy;

– widowiskowe pokazy tradycyjnego driftu, przygotowane przez TurboWorks Drift Team – największą drużynę driftingową w Polsce, składającą się z zawodników startujących w ligach Drift Masters, Driftingowych Mistrzostwach Polski, lidze Drift Open oraz wielu innych imprezach) oraz driftu…ekologicznego, w którym kluczem do sukcesu wcale nie jest wysoka prędkość, lecz techniczne opanowanie pojazdu i bezpieczne wyprowadzenie go z poślizgu;

– spotkania z gośćmi specjalnymi – ikonami motorsportu, w tym Rafałem „SuperSonik” Sonikiem i topowymi tunerami – m.in. braćmi Collins oraz Wojciechem „Wojtsenem” Malągiem;

– zawody dla najlepszych kierowców ciężarówek i autobusów walczących o miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Kierowców Zawodowych UICR.

Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego najbliższą edycję:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News