Motocyklista uciekając przed policją wyprzedził nawet Passata. Mimo tego został zatrzymany [wideo]

Motocyklista uciekając przed policją wyprzedził nawet Passata. Mimo tego został zatrzymany [wideo]

135-151462

Podaj dalej

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed policją. W terenie zabudowanym poruszał się z prędkością ponad 110 km/h, popełniając przy tym szereg wykroczeń. Teraz poniesie srogie konsekwencje.

W środę (12 czerwca) policjanci drogówki na ulicy Zielonogórskiej w Nowej Soli zauważyli motocyklistę, który nie stosując się do znaków drogowych bardzo szybko się poruszał oraz wyprzedzał inne pojazdy pomimo panującego zakazu. Pirat drogowy wielokrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

W rejonie skrzyżowania przy ulicy Ekonomicznej, kierujący Hondą najpierw wyprzedził radiowóz policyjny, a następnie przyspieszając zaczął wykonywać niebezpieczne manewry drogowe, w tym manewr wyprzedzania w rejonie przejścia dla pieszych, narażając innych uczestników na niebezpieczeństwo.

Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę motocykla do kontroli drogowej, lecz ten nie reagował na sygnały radiowozu, przyspieszył i zaczął uciekać. Ostatecznie motocyklistę udało się zatrzymać. 27-latek musi teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i liczne wykroczenia odpowie przed sądem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News