Potężny radiowóz policji. 315-konny Polonez Caro. Nowy Golf GTI. Obowiązkowe opony zimowe?

Potężny radiowóz policji. 315-konny Polonez Caro. Nowy Golf GTI. Obowiązkowe opony zimowe?

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

Policja ma nowy potężny radiowóz

Prototyp pojazdu patrolowo-interwencyjnego dla policji wchodzi w fazę testów. Radiowóz dostał też już swój numer boczny (czytaj więcej).

Twoje prawo jazdy mogą wkrótce stracić ważność

Dokładnie 29 marca Wielka Brytania ma opuścić szeregi EU. Oznacza to bardzo poważne problemy także dla tysięcy kierowców (czytaj więcej).

Warszawiacy uwielbiają na siebie donosić

Straż miejska w Warszawie poinformowała, że w ubiegłym roku przyjęto 627 676 zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju zagrożeń, a aż 59 proc. z nich dotyczyło niezastosowania się do przepisów ruchu drogowego (czytaj więcej).

Unikatowa Alfa spędziła 35 lat w zepsutej windzie

W nieczynnej od 1984 roku windzie we włoskim Turynie odnaleziono bardzo rzadki i cenny model Alfa Romeo (czytaj więcej).

Niemcy przeciwni ograniczeniom dla diesli. Postanowili wyjść na ulice

Około 800 osób demonstrowało w sobotę w Stuttgarcie, na południu Niemiec, przeciwko ograniczeniom dla pojazdów ze starymi silnikami Diesla. To czwarty taki protest w 2019 roku w tym jednym z najważniejszych miast niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego (czytaj więcej).

Fabrycznie nowe BMW E30 323i na sprzedaż

BMW E30 to przez wielu kolekcjonerów jeden z najbardziej poszukiwanych youngtimerów. Ceny egzemplarzy w dobrym stanie oscylują w okolicach nawet 50 tys. zł. Tutaj mamy jednak do czynienia z prawdziwą perełką (czytaj więcej).

Kupujcie diesle i cieszcie się ich osiągami. Świata nie zatrujecie

Skandal związany z nieprawidłowościami w pomiarach emisji wywołany przez Volkswagena w 2015 roku prawie zabił sprzedaż diesli na świecie. Na szczęście silniki wysokoprężne wciąż mają się dobrze i nie znikną tak prędko z ofert producentów aut (czytaj więcej).

Pijany Niemiec zdawał egzamin na prawo jazdy w Szczecinie

61-letni Niemiec postanowił przystąpić do praktycznej części egzaminu na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miał w organizmie prawie 1 promil alkoholu (czytaj więcej).

V8 Quattro z 1989 roku było pierwszym nowoczesnym Audi

Marka kojarzona z czterema pierścieniami nigdy nie miała problemów ze sprzedażą swoich samochodów w Europie. Jednak silnik V8, automatyczna skrzynia biegów, świetny wygląd i popisowy system napędu na cztery koła pozwolił Audi na osiągnięcie sukcesu także w Ameryce (czytaj więcej).

315-konny Polonez Caro na sprzedaż, właściciel oczekuje 69 000 zł

Na portalu Otomoto pojawiło się bardzo nietuzinkowe ogłoszenie. Mowa o ponad 300-konnym Polonezie Caro (czytaj więcej).

Dobro zwycięża ze złem. Golf GTI nie będzie jednak hybrydą

Zbliżamy się do prezentacji Volkswagena Golfa ósmej generacji. To oznacza, że będzie napływać do nas co raz więcej informacji na temat uwielbianej przez nas wersji Grand Tourer Injeciton (GTI), która ma trafić do sprzedaży w 2020 roku (czytaj więcej).

Niemcy chętnie kupują Volkswageny z silnikiem Diesla

Klienci Volkswagena w Niemczech ponownie składają coraz więcej zamówień na samochody napędzane silnikami wysokoprężnymi. W 2018 roku udział zamówień na auta z najnowocześniejszymi turbodieslami pod maską wzrósł do 43 procent (czytaj więcej).

Pierwszy autostradowy fotoradar w Polsce już zniszczony

W lipcu ubiegłego roku na autostradowym węźle Sośnica na Śląsku pojawił się pierwszy w Polsce fotoradar umieszczony na autostradzie (czytaj więcej).

Kupił sześć Rolls-Royce’ów, każdy pasuje kolorem do innego turbanu

Mający indyjskie korzenie miliarder Reuben Singh kupił sześć Rolls Royce’ów o wartości 10 milionów dolarów łącznie. Wszystko po to, aby dopasować je kolorystycznie do swoich turbanów (czytaj więcej).

Górale naciskają na obowiązkowe opony zimowe

Burmistrz Zakopanego poważnie rozważa wystąpienie do Sejmu z prośbą o zmiany w kodeksie drogowym. Nie jest w tym pomyśle osamotniony, bowiem inni samorządowcy z Podhala również chcą zmian i nalegają na wprowadzenie okresowego nakazu jazdy na ogumieniu zimowym (czytaj więcej).

12 samochodów z największymi silnikami, które możesz dziś kupić

Ekolodzy, miłośnicy downsizingu i jazdy o kropelce proszeni są o wyjście ze strony. W poniższym zestawieniu sześciolitrowe silniki to dopiero początek (czytaj więcej).

Fiat Tipo skradł serca Polaków?

Fiat Tipo zanotował w styczniu najlepszy wynik sprzedaży do klientów indywidualnych w segmencie aut kompaktowych. Pierwsze miejsce zapewniło mu 626 rejestracji dokonanych w ubiegłym miesiącu przez osoby prywatne (czytaj więcej).

Piesi będą mieli pierwszeństwo jeszcze przed wejściem na pasy?

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar zaapelował do ministra infrastruktury, aby piesi mieli pierwszeństwo jeszcze przed wejściem na pasy (czytaj więcej).

Nie masz DPF? Rząd chce rozprawić się z nieuczciwymi kierowcami

Nie jest tajemnicą, że właściciele samochodów napędzanych silnikami Diesla masowo usuwają z układu wydechowego filtr cząstek stałych DPF (czytaj więcej).

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News