Modernizowany tor Zandvoort z lotu ptaka. To będzie wyjątkowy powrót do Formuły 1

Modernizowany tor Zandvoort z lotu ptaka. To będzie wyjątkowy powrót do Formuły 1

18 interakcji
f1

Podaj dalej

3 maja 2020 roku w Holandii na torze Zandvoort odbędzie się długo wyczekiwane przez mieszkańców tego kraju Grand Prix Formuły 1. O tym, jak będzie to niezwykły wyścig najlepiej świadczą intensywne prace na torze. W sieci pojawiło się nagranie z drona, które prezentuje ogrom wkładanego wysiłku w przeprowadzane zmiany.

Fanom Formuły 1 na pewno najbardziej spodoba się pierwszy zakręt, który będzie miał docelowo kąt nachylenia 18 stopni. Na materiale widać już jego zarys oraz to, że będzie się prezentował niczym owal z torów Nascar.

Wielu ekspertów uważa, że będzie to jedno z najbardziej niezwykłych i wymagających miejsc w kalendarzu Formuły 1, które będzie również charakteryzowało ten tor. Pojawiają się jednak obawy, jak w tym miejscu poradzą sobie opony. Skoro jednak delegaci FIA nie zabronili takiego kroku w modernizacji, to powinniśmy być spokojni o zdrowie i bezpieczeństwo kierowców.

Wszyscy liczą, że tor Zandvoort rozpocznie swoją nową historię od zwycięstwa Maxa Verstappena. Holender w tym sezonie wskazywany jest jako jeden z najgroźniejszych rywali do walki o mistrzostwo świata dla Lewisa Hamiltona.

Robert Kubica: Bolid Williamsa był nieporozumieniem

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News