Mocny początek sezonu

Mocny początek sezonu

Podaj dalej


5

Robert Lukas reprezentujący barwy OLIMP Motorsport, zajął siódme miejsce podczas pierwszego wyścigu Porsche Supercup na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Polak zaprezentował bardzo dobre tempo podczas rywalizacji koło w koło, jednak drobne kłopoty na starcie uniemożliwiły poprawę pozycji startowej.

Od samego początku weekendu ekipa Förch Racing by Lukas Motorsport prezentowała bardzo dobre tempo, czego efektem była piąta pozycja Roberta w kwalifikacjach. Przed wyścigiem Polak liczył na walkę o podium, jednak spore zamieszanie na starcie – obrót jednego z rywali, a także kontakt z innym – sprawił, że musiał on trochę odpuścić, przez co dwóch innych zawodników zdołało znaleźć przed kierowcą z Bielska-Białej.

6

Podczas kolejnych okrążeń Lukas utrzymywał jednak tempo czołówki, by ostatecznie minąć linię mety zaledwie mgnienie oka za szóstym zawodnikiem. Na kierowców rywalizujących w najszybszym pucharze monomarkowym świata czeka jednak jeszcze osiem rund, więc niezmiernie ważnym w kontekście sezonu jest spora ilość punktów zdobytych w Hiszpanii.

7

Kolejny wyścig Porsche Supercup odbędzie się na legendarnym torze w Monte Carlo w niedzielę 29 maja.

Robert Lukas:To dopiero pierwszy wyścig długiego sezonu, więc zależało mi na tym, aby dojechać do mety i może dlatego pojechałem odrobinę zbyt zachowawczo. W pierwszym zakręcie zostałem przyblokowany przez Michaela Ammermullera, a później zostałem uderzony przez Bena Barkera. Byłem w złym miejscu, w złym czasie, ale tak się zdarza w wyścigach. Kilka metrów dalej jeszcze inny kierowca się kręcił, przez co musiałem odpuścić. Ogólnie jednak tempo było dobre i jeśli w kolejnych wyścigach sprawy poukładają się po naszej myśli, to powinno być ok.

Kalendarz Porsche Supercup 2016

15 maja – Hiszpania (Circuit de Catalunya)
29 maja – Monako
3 lipca – Austria (Red Bull Ring)
10 lipca – Wielka Brytania (Silverstone)
24 lipca – Węgry (Hungaroring)
31 lipca – Niemcy (Hockenheimring)
28 sierpnia – Belgia (Spa-Francorhamps)
4 września – Włochy (Monza)
23 października – USA (Circuit of the Americas)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News