Mocna niedziela Kajetanowicza | Rally di Roma Capitale 2017

Mocna niedziela Kajetanowicza | Rally di Roma Capitale 2017

Podaj dalej

Za nami poranna niedzielna pętla Rally di Roma Capitale 2017. Pierwsze trzy odcinki tego wymagającego rajdu na swoje konto zapisuje załoga Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran jadąca Fordem Fiestą R5.

Po wczorajszym dniu, w którym po incydentach na trasie oraz odwołanych odcinkach, polska załoga jadąca z numerem jeden zajmowała drugą pozycję ze stratą 7 sekund do pary Bouffier/Pansieri. Już pierwszy niedzielny wygrany z ponad 8 sekundową odcinek Cave-Rocca S.Stefano pozwolił polskiej załodze wskoczyć na fotel lidera! Kolejne dwa niedzielne oesy Monastero-Jenne oraz Altipiani-Guarcino również należały do urzędujących mistrzów Europy.

W pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Rally di Roma Capitale po dziewięciu odcnikach znajdują się również dwie inne polskie załogi: Grzegorz Grzyb z Jakubem Wróblem na pozycji pozycji czwartej ze stratą 54,6s do prowadzącego oraz Łuksz Habaj i Daniel Dymurski na pozycji siódmej tracący do lidera rajdu 1:47.2s!

Jadąca Peugeotem 208 R2 załoga Dariusz Poloński/Balbina Gryczyńska po dziewięciu próbach zajmuje piąte miejsce w klasie RC4!

Do zakończenia rajdu pozostały trzy odcinki specjalne:

12:11 – OS 10, Cave-Rocca S. Stefano (32,70 km)
13:06 – OS 11, Monastero-Jenne (8,63 km)
13:46 – OS 12, Altipiani-Guarcino (11,75 km)

Na godzinę 17:15 została zaplanowana ceremonia mety oraz zakończenie rajdu (Lido di Ostia)

Tagi:  Rally di Roma Capitale, ERC

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News