Mocną bawarkę V8 nadal serwują najlepiej w Monachium

Mocną bawarkę V8 nadal serwują najlepiej w Monachium

Mocną bawarkę V8 nadal serwują najlepiej w Monachium

Podaj dalej

Równolegle z rozpoczęciem produkcji nowego BMW serii 8 Coupé, w głównej fabryce marki w Monachium, odbywa się montaż nowego ośmiocylindrowego silnika TwinPower Turbo. Swoje osiem groszy w tym przypadku dołożył sportowy dział M Performance z bazą w stolicy Bawarii.

Nowe BMW Serii 8 wyjeżdża z taśm produkcyjnych w Dingolfing. Z kolei wspomniana V8-ka, jedna z najbardziej dynamicznych jednostek w ofercie niemieckiego producenta powstaje w głównej kwaterze, w Monachium. W parze z rozpoczęciem produkcji nowego luksusowego samochodu sportowego, ukończono produkcję pierwszych silników V8 do BMW M850i xDrive Coupé.

Jak deklaruje producent zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 10,0 l/100 kma, emisja CO2 maksymalnie 228 g/km. Silnik jaki montuje pod maską tego modelu BMW został przygotowany przez M Performance. Ma pojemność 4,4 l. i generuje moc 530 KM.

BMW (komunikat prasowy): Na wybór miejsca montażu składa się proces produkcyjny o najwyższej jakości.Niemal wyczynowe silniki powstają przy dużym udziale precyzyjnej pracy rzemieślniczej wykonywanej przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy prowadzą każdy silnik przez indywidualny proces produkcji.

Blok silnika, skrzynia korbowa i głowice cylindrów nowego silnika V8 są dostarczane do Monachium z odlewni metali lekkich BMW Group w Landshut, a następnie obrabiane mechanicznie.

W Monachium znają się na rzeczy

Podczas procesu produkcyjnego wszystkich danych istotnych dla jakości, takich jak momenty dokręcania śrub czy luz zaworów kontroluje komputer. Wymiana danych gwarantuje, że na wszystkich stanowiskach montażowych stosowane są narzędzia i momenty dokręcania odpowiednie dla danego silnika.

Dlaczego BMW M Drive Tour to bezcenna lekcja o mocy i technologii?

Ponadto główne elementy, takie jak panewki, korbowody czy głowice cylindrów, otrzymują indywidualny kod. Dzięki temu drogę każdego elementu można precyzyjnie prześledzić od momentu przyjęcia towaru aż po montaż.

Inżynierowie z fabryki BMW Group w Monachium konstruowali już nie tylko V8-ki. Są też autorami udanych jednostek sześcio- i dwunasto-cylindrowych do M760Li xDrive oraz modeli Rolls-Royce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News