Zobacz, czego nie zostawiać w samochodzie w czasie upałów. To rzeczy podwyższonego ryzyka!

Zobacz, czego nie zostawiać w samochodzie w czasie upałów. To rzeczy podwyższonego ryzyka!

czego nie zostawiać w samochodzie

Podaj dalej

Wakacje rozpoczęte, a wraz z nimi nadciąga kolejna fala upałów. Wysokie temperatury potrafią dać się mocno we znaki, dlatego należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu i możliwie jak najkrótszym przebywaniu na pełnym słońcu. W czasie wysokich temperatur należy także pamiętać, aby nie zostawiać w samochodzie pewnych rzeczy, które pod wpływem temperatury mogą uszkodzić wnętrze naszego samochodu. Jakie to rzeczy? Zapraszamy do lektury…

Pamiętaj, że Twój samochód jest niczym szklarnia

Kiedy za oknem temperatura przekroczy 30 stopni, to w naszym aucie może być ona nawet dwukrotnie wyższa. Dlatego też, lepiej zrezygnować z zostawiania w nim rzeczy, którym upał może zaszkodzić.

czego nie zostawiać w samochodzie

Może niektórym z Was ciężko sobie to wyobrazić, ale w czasie bardzo wysokich temperatur, stopieniu ulec mogą np. elementy plastikowe wyposażenia lub rzeczy pozostawione na nagrzanej desce rozdzielczej.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Ponadto, bardzo wysoka temperatura jest bardzo groźna dla zdrowia i życia, dlatego pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać w aucie małych dzieci i zwierząt!

Czego nie zostawiać w samochodzie!

czego nie zostawiać w samochodzie

Do rzeczy, których nie należy zostawiać w nagrzanym samochodzie należą przede wszystkim urządzenia elektroniczne. Jak łatwo się domyśleć, tego typu urządzenia nie lubią zarówno niskich, jak i bardzo wysokich temperatur. Dlatego, jeżeli nie chcemy ich uszkodzić, to musimy pamiętać o każdorazowym zabieraniu ich z samochodu.

Jeśli już zapomnimy o zabraniu np. laptopa, to należy pamiętać o tym, żeby nie uruchamiać go od razu, tylko najpierw schłodzić go do temperatury pokojowej.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Oprócz urządzeń elektronicznych do rzeczy, których pozostawienie grozi pewnymi konsekwencjami należy zaliczyć jedzenie, napoje oraz leki i kosmetyki.

czego nie zostawiać w samochodzie

Zostawione samemu sobie różnego rodzaju wafelki, czekolady czy inne produkty mogą ubrudzić wnętrze naszego auta. A w przypadku konsumpcji spowodować nieprzyjemne dla zdrowia konsekwencje w postaci zatrucia pokarmowego.

To samo sprawa wygląda w przypadku lekarstw. Nie bez powodu zresztą, na niemal wszystkich opakowaniach można znaleźć informację o przechowywaniu w chłodnym i zacienionym miejscu.

A woda w plastikowej butelce?!

Okazuje się również, że pozostawiona w samochodzie butelka z wodą, w połączeniu z promieniami słonecznymi, może stanowić poważne zagrożeniem dla naszego zdrowia. Dlaczego? Tak uważają naukowcy z Uniwersytetu na Florydzie. Twierdzą oni, że picie wody z plastikowej butelki, którą wcześniej trzymaliśmy w nagrzanym samochodzie, jest zagrożeniem dla naszego zdrowia.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Niektóre butelki wyprodukowane są z PET, czyli politereftalanu etylenu. Pod wpływem wysokich temperatur to właśnie z nich wydzielają się szkodliwe związki – antymony czy bisfenole (BPA).

Ponadto, butelka z wodą w nagrzanym samochodzie może spowodować pożar. A wszystko przez jej kształt, który działa jak szkło powiększające.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News