Zmodyfikowane BMW 3.0 CS z 1974 r. Oto nowa "zabawka" genialnego aktora

Zmodyfikowane BMW 3.0 CS z 1974 r. Oto nowa "zabawka" genialnego aktora

Podaj dalej

Robert Downey Jr., czyli filmowy Iron Man będzie jeździł klasycznym BMW 3.0 CS z 1974 roku.

BMW 3.0 CS – nowy „restomod” w garażu Iron Man-a

Robert Downey Jr., amerykański aktor, który wcielił się w rolę Iron Man-a zlecił firmie SpeedKore przygotowanie klasycznego BMW 3.0 CS z 1974 roku do nowoczesnych standardów. Ikona współczesnego kina, od wielu lat znana jest ze swojego zamiłowania do motoryzacji.

bmw

To specjalne BMW, to tzw. restomod, czyli klasyczny samochód w nowoczesnym wydaniu. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią tradycyjną sylwetkę, ale wymagają od samochodu współczesnych osiągów.

Czytaj także: Robert Downey Jr. i jego garaż. Oto czym jeździ filmowy Iron Man

Unowocześnieniem BMW 3.0 CS serii E9, który z racji charakterystycznej linii nadwozia nazywany jest „rekinem” zajęła się znana firma SpeedKore Performance Group.

bmw

BMW 3.0 CS – piękny klasyk w nowoczesnym wydaniu

Tunerzy w samochodzie zostawili stalowy szkielet karoserii po kompleksowej renowacji i uzupełnili go w licznymi dodatkami z laminatów włókna węglowego. Z kompozytów wykonano m.in. wloty powietrza, progi i zderzaki. Nadwozie polakierowano na ceglany kolor i w połączeniu z drewnianą obramówką tworzy fantastyczny efekt. Całość uzupełniają felgi kute z brązu, które kryją za sobą zaciski hamulcowe firmy Brembo.

Równie ciekawe jest wnętrze auta w kolorze kawy z mlekiem, które uzupełniono licznymi elementami z drewna. Tablicę przyrządów wykonano praktycznie od nowa. Oprócz klasycznych wskaźników udało się również schować nowoczesny ekran dotykowy.

Nowa „zabawka” aktora otrzymała zupełnie nowy silnik. Oryginalny 3-litrowy silnik wymieniono na nowszy, o pojemności 3,6 litra, który pochodzi z BMW M5 serii E34 i osiąga moc 315 KM.

Wygląda na to, że Robert Downey Jr. oprócz sławy i pieniędzy, ma także bogatą fantazję oraz dobry gust. A jego motoryzacyjne hobby jest najlepszym tego dowodem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News