Zanieczyszczony filtr paliwa w dieslu? Oto typowe objawy

Zanieczyszczony filtr paliwa w dieslu? Oto typowe objawy

Podaj dalej

Nowy filtr paliwa to koszt około 30-40 złotych. Ma on duże znaczenie, a jego rola jest nieoceniona dla pracy całego silnika. Oto najbardziej charakterystyczne objawy zapchanego filtra. Jeśli je zaobserwujesz, tzn., że Twój diesel sugeruje Ci jego wymianę.

Diesel a filtr paliwa

Filtr paliwa jest jednym z elementów eksploatacyjnych samochodu. Z wyglądu przypomina metalową puszkę, do której podłączone są przewody paliwowe. Główną rola filtra jest przechwytywanie drobnych zabrudzeń występujących w ropie, tak żeby nie przedostały się do precyzyjnej aparatury związanej z układem wtryskowym.

filtr paliwa - diesel

Filtr nie jest drogi. Ceny zaczynają się już od 30 złotych. Ma określony przez producenta czas żywotności, który w zależności od specyfikacji samochodu, wynosi z reguły od 30 do 60 tysięcy kilometrów.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Objawy zanieczyszczonego filtra paliwa

Zanieczyszczony filtr paliwa może objawiać się spadkiem mocy silnika oraz szarpaniem w czasie jazdy, zwłaszcza podczas przyspieszania. Innym problemem, na który możemy napotkać jest utrudniony rozruchem silnika diesla, zwłaszcza w okresie zimowym. Niejednokrotnie pojawia się także obfite dymienie z rury wydechowej oraz wyczuwalny jest zapach oleju.

filtr paliwa w dieslu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News