Zamarznięte drzwi w samochodzie? Zobacz, jak sobie z tym poradzić

Zamarznięte drzwi w samochodzie? Zobacz, jak sobie z tym poradzić

Podaj dalej

Kiedy za oknem mróz, trzeba liczyć się z tym, że któregoś dnia może spotkać nas przykra niespodzianka i nie uda się nam dostać do samochodu. Co wtedy zrobić? Jak otworzyć zamarznięte drzwi? Oto kilka praktycznych porad.

Zamarznięte drzwi w samochodzie

Opady śniegu lub deszczu i temperatura poniżej zera, może w znaczący sposób utrudnić dostęp do naszego samochodu. Gromadząca się w okolicach zamka i uszczelek drzwi woda, pod wpływem niskich temperatur zamarza, skutecznie uniemożliwiając nam otwarcie drzwi.

zamarznięte drzwi

W takiej sytuacji, przede wszystkim trzeba pamiętać, że nerwy są najgorszym z możliwych doradców. Na pewno niczego nie przyspieszą, a mogą spowodować uszkodzenie uszczelek i klamki. Dlatego pamiętajmy, że zamarzniętych drzwi pod żadnym pozorem nie można otwierać na siłę!

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

W jaki sposób odmrozić drzwi?

W takim bądź razie, w jaki sposób otworzyć przymarznięte drzwi? Na początek warto sprawdzić czy nie da rady dostać się do środka przez inne drzwi lub nawet klapę bagażnika. Będzie można wtedy uruchomić samochód i włączyć ogrzewanie.

Jeżeli się nie da, to przyczyną może być zamarznięty zamek. W takim wypadku, dobrym rozwiązaniem będzie użycie odmrażacza do zamków samochodowych. Innym sposobem może być ogrzanie kluczyka przy pomocy zapalniczki. Należy pamiętać tylko, żeby nie przesadzić i nie uszkodzić immobilizera. Oczekiwany efekt może dać także przyłożenie do zamka butelki wypełnionej ciepłą wodą.

zamarznięte drzwi

Czasami utrudnione otwarcie drzwi to wynik przymarzniętych uszczelek. Dlatego też, nie jest wskazane żadne szarpanie, bo może to doprowadzić do zerwania gumy.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News