Z wiatrem we włosach i dachem w bagażniku... Tak wyglądała jazda kabrioletem w czasie oberwania chmury

Z wiatrem we włosach i dachem w bagażniku... Tak wyglądała jazda kabrioletem w czasie oberwania chmury

kabriolet

Podaj dalej

Wysokie temperatury, słońce oraz ciepły i przyjemny wiatr zachęcają do wycieczek i weekendowych przejażdżek autem. A jak podróżować latem, to najlepiej w kabriolecie! Warto jednak pamiętać o kilku aspektach takiego podróżowania.

Co daje nam jazda kabrioletem?

Jazda kabrioletem w okresie letnim to czysta przyjemność. Nic, tylko cieszyć się wiatrem we włosach. Wie to każdy, kto chociaż raz się przejechał.

Niestety są też minusy takich samochodów. Czasami musimy się zatrzymać i rozłożyć dach, a o ile nie jest to dach automatycznie rozkładany, to sprawa nie jest taka łatwa.

kabriolet

Kiedy najlepiej jeździ się kabrioletem?

Oglądając to nagranie chciałoby się powiedzieć… zawsze, gdy nie pada deszcz. Ale tak naprawdę, odpowiedź nie jest taka oczywista.

Wyobraźcie sobie, że upalny dzień to jeden z najmniej przyjemnych momentów do jazdy bez dachu. Dlaczego? Bo słońce nie zna litości i jazda po mieście nie należy do najprzyjemniejszych. Jazda w trasie, to już inna bajka…

Na poniższym nagraniu widzimy pechowców jadących kabrioletem po autostradzie w czasie oberwania chmury. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak długo zajęło im suszenie samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News