Wyprzedzanie zakończone śmiertelnym wypadkiem! Obejrzyj ku przestrodze! [WIDEO]

Wyprzedzanie zakończone śmiertelnym wypadkiem! Obejrzyj ku przestrodze! [WIDEO]

Podaj dalej

Niektórzy kierowcy zapominają, że wyprzedzanie na śliskiej i zaśnieżonej drodze nigdy nie jest dobrym pomysłem i niesie ze sobą spore ryzyko. Dotyczy to zwłaszcza początkujących uczestników ruchu drogowego, którzy nie mają dużego doświadczenia w prowadzeniu samochodu w takich warunkach. Poniższe nagranie to idealny przykład takiej sytuacji… niestety, ale zakończonej tragicznie.

Tragiczne wyprzedzanie

Wyprzedzanie na śliskiej i zaśnieżonej nawierzchni zawsze jest bardzo ryzykowne i wiąże się z dużym ryzykiem. I tak też było w tej sytuacji, gdzie kierowca za swój błąd zapłacił najwyższą cenę…

wyprzedzanie

Na poniższym nagraniu, widzimy jak samochód ciężarowy z kamerą został wyprzedzony przez białą Skodę Octavię. Jej kierowca miał zamiar także wyprzedzić kolejną ciężarówkę, ale widząc samochód jadący z przeciwka chciał wrócić na swój pas. Niestety, ale prawdopodobnie zbyt mocno zahamował i wpadł w poślizg. „Ślizgający” się po drodze samochód odbił w lewą stronę i uderzył w barierę energochłonną.

wyprzedzanie

W tej samej chwili, w bok Skody uderzył z dość duża siłą jadący z naprzeciwka samochód, który następnie wpadł pod ciężarówkę. Niestety, ale nie obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News