Wyprzedzanie przed wzniesieniem - co grozi za taki manewr?

Wyprzedzanie przed wzniesieniem - co grozi za taki manewr?

Podaj dalej

Wyprzedzanie przed wzniesieniem to kompletny brak rozsądku i narażanie innych osób na śmierć bądź kalectwo. Dlaczego dochodzi do tego typu zdarzeń? Co grozi za taki manewr?

Wyprzedzanie przed wzniesieniem – brak wyobraźni

W takim przypadku bardzo często kierowca prawidłowo jadący samochodem, nie ma najmniejszych szans na reakcję, ponieważ nie jest w stanie zobaczyć nadjeżdżającego z naprzeciwka auta.

wyprzedzanie

Taka głupota i brak zdrowego rozsądku sprawia, że osoba, która łamie przepisy ruchu drogowego przyczynia się bezpośrednio do śmierci bądź ciężkich obrażeń osób trzecich.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Czasami brak oznaczeń na drodze w postaci ciągłych linii, niesprzyjające warunki czy nieznajomość drogi uniemożliwiają prawidłową ocenę sytuacji. Pamiętajmy, że zanim przystąpimy do manewru wyprzedzania musimy być pewni na 100%, że możemy go rozpocząć i zakończyć bezpiecznie.

Pamiętaj, grozi Ci mandat!

Przepisy ruchu drogowego wyraźnie zakazują wyprzedzania innego pojazdu silnikowego przy dojeżdżaniu do wzniesienia. Za nierespektowanie tych przepisów grozi mandat karny w wysokości 300 złotych oraz 5 punktów karnych.

wyprzedzanie przed wzniesieniem

Swoją drogą taki mandat to i tak najniższy wymiar kary, jaki może spotkać takiego kierowcę. Gorzej jeśli swoim zachowaniem doprowadziłby do czyjejś tragedii.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Dlatego pamiętajmy o tym, że na drodze oprócz nas, są także inni, którzy chcą bezpiecznie dojechać do domu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News