Wyprzedzanie na zaśnieżonej drodze?! To musiało się tak skończyć [WIDEO]

Wyprzedzanie na zaśnieżonej drodze?! To musiało się tak skończyć [WIDEO]

Podaj dalej

Wyprzedzanie to jeden z trudniejszych manewrów na drodze. Jeśli wykonywany jest w nieodpowiednim miejscu i na śliskiej nawierzchni, to stwarza duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. I dokładnie tak było w tym przypadku, gdzie kierowca Volkswagena Caddy chciał wyprzedzić kilka samochodów na raz…

Wyprzedzanie zakończone w rowie

Wyprzedzanie na zaśnieżonej i oblodzonej drodze nie należy do rozsądnych… Przekonał się o tym kierowca Volkswagena Caddy, który chciał wyprzedzić kilka samochodów na raz. Niestety dla niego, podczas wykonywania tego manewru wpadł w poślizg i wylądował w rowie.

wyprzedzanie

Kierowca rozpoczął wyprzedzanie od samochodu z kamerą. O ile pierwsze samochody udało wyprzedzić się bez większych problemów, to pod koniec manewru wpadł w poślizg i wylądował w rowie.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Przypominamy, że manewr wyprzedzania zimą jest dość niebezpieczny. Zwłaszcza, gdy droga, którą jedziemy jest zaśnieżona. Radzimy także, żeby nie wyprzedzać kilku samochodów jednocześnie i dostosować tempo jazdy do warunków panujących w danej chwili na drodze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News