Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych - co grozi za taki manewr?

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych - co grozi za taki manewr?

Podaj dalej

Jak wiadomo, manewr wyprzedzania należy do najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych. Jeśli dodatkowo wykonujemy go tuż przed przejściem dla pieszych, narażamy na niebezpieczeństwo osoby, który znajdują się w obrębie przejścia lub nawet bezpośrednio na nim. Ponadto za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, kierowcy grozi mandat i punkty karne.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

Z wielu manewrów jakie kierowca wykonuje w czasie jazdy samochodem, manewr wyprzedzania należy do najtrudniejszych. Brawura, niskie umiejętności kierowcy połączone z dużą prędkością i ograniczoną widocznością powodują, że codziennie jesteśmy świadkami bardzo niebezpiecznych sytuacji.

wyprzedzanie na pasach

Nieprawidłowe wyprzedzanie wielokrotnie przyczynia się do śmierci wielu ludzi. Kierowcy bardzo często zapominają o tym, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych, nie można wyprzedzać drugiego pojazdu.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Mandat i punkty karne za wyprzedzanie na pasach

Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, kierowca może otrzymać mandat w wysokości 200 złotych. Oprócz kary pieniężnej, kierowca otrzyma także 10 punktów karnych.

wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

Wysokość ustawowej kary to jedno, ale świadomość, że przez nasze nieodpowiedzialne zachowanie na drodze ktoś stracił życie, to często wielki dramat dla kierowcy, który z tą świadomością musi żyć do końca życia.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News