Wyprzedzanie na pasach i kolejny pokaz głupoty! Tego typu sytuacje, to już standard na polskich drogach [WIDEO]

Wyprzedzanie na pasach i kolejny pokaz głupoty! Tego typu sytuacje, to już standard na polskich drogach [WIDEO]

Podaj dalej

O tego typu sytuacjach pisaliśmy już wiele razy, ale jak się jednak okazuje ciągle za mało. Dlatego przypominamy kolejne tego typu zdarzenie, bo jak widać, niektórzy kierowcy są bardzo „odporni” na wiedzę… Wyprzedzanie na pasach, bo o tym mowa, to jedno z najgorszych „przestępstw” drogowych.

Wyprzedzanie na pasach – bezmyślność i głupota, to mało powiedziane

Manewr wyprzedzania na pasach to bardzo niebezpieczne i dość częste zjawisko na naszych drogach. Takie zachowanie naraża na niebezpieczeństwo osoby, które znajdują się w obrębie przejścia lub bezpośrednio na nim. Decydując się na tego typu manewr, musimy być świadomi tego, że możemy zostać ukarani mandatem i punktami karnymi.

wyprzedzanie na pasach

Na poniższym nagraniu widzimy, jak samochód z kamerą zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych i chce przepuścić kobietę, która chce przedostać się na drugą stronę ulicy. Niestety, ale w ślad za nim nie poszedł kierowca białego busa jadący lewym pasem… Nie zatrzymał się przed pasami i pojechał dalej, jak gdyby nigdy nic. Brak nam słów na takie zachowanie. Zobaczcie sami tą niebezpieczną sytuację!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News