Wycieraczki w twoim samochodzie przestały działać? Zobacz, co może być tego przyczyną

Wycieraczki w twoim samochodzie przestały działać? Zobacz, co może być tego przyczyną

wycieraczki samochodowe

Podaj dalej

Wycieraczki samochodowe to bardzo ważny element wyposażenia, który wbrew pozorom sprawdza się nie tylko w czasie deszczu. Dzięki nim w prosty i szybki sposób oczyścimy szybę z zanieczyszczeń, co bezpośrednio wpływa na nasze bezpieczeństwo. A co zrobić w sytuacji, gdy wycieraczki się zepsują? Zobacz jakie są najczęstsze przyczyny awarii?

Dlaczego w samochodzie nie działają wycieraczki?

wycieraczki

Powodów może być kilka… Co prawda każdy z nich jest inny, ale skutek zawsze jest taki sam – wycieraczki nie działają. Jedną z częstszych przyczyn jest przepalony bezpiecznik. Jest to problem, z którym można sobie szybko i tanio poradzić. Warunek jest tylko jeden – musimy wozić ze sobą komplet zapasowych bezpieczników.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Inna przyczyna nie działających wycieraczek to spalony silniczek. W tym przypadku, usunięcie problemu będzie wymagać wizyty w warsztacie. W zależności od modelu auta, koszt takiej wymiany oscylować może nawet wokół kilkaset złotych.

wycieraczki

Po wykluczeniu ww. przyczyn może się okazać, że przyczyną zepsutych wycieraczek jest uszkodzony przekaźnik w kierownicy. W takiej sytuacji, jedynym rozsądnym rozwiązanie będzie skorzystanie z usług elektromechanika.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News