Wybierasz się na wakacje? Zobacz jak przygotować samochód i na co zwrócić uwagę

Wybierasz się na wakacje? Zobacz jak przygotować samochód i na co zwrócić uwagę

wakacje samochod podroz

Podaj dalej

Pogoda za oknem robi się co raz lepsza, dlatego najwyższy czas pomyśleć o krótkim wyjeździe albo wakacjach. Jeśli chcemy miło i bezpiecznie spędzić ten czas, to warto się do niego dobrze przygotować. Jak to zrobić? Przede wszystkim należałoby zadbać o nasz środek transportu, którym w większości przypadków będzie samochód. Zatem jak przygotować auto do podróży?

Jak przygotować auto do podróży? Stan techniczny przede wszystkim

jak przygotować samochód

Jeśli nie mamy dużego pojęcia w tym zakresie, to o sprawdzenie auta można poprosić zaufanego mechanika. Ten, w czasie przeglądu powinien skupić się przede wszystkim na układzie hamulcowym, zawieszeniu, oponach (stan ogumienia i odpowiednie ciśnienie) oraz oświetleniu pojazdu.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Ponadto, mechanik powinien zajrzeć pod maskę i upewnić się, czy nie ma wycieków, a poziom wszystkich płynów jest na odpowiednim poziomie.

Z uwagi na coraz wyższe temperatury, podczas przygotowań do wyjazdu warto byłoby zrobić przegląd klimatyzacji. Sprawna klimatyzacja, to zdecydowanie wyższy komfort jazdy.

Przegląd klimatyzacji w samochodzie. Zobacz, kiedy warto go zrobić

Sprawdź ubezpieczenie

Mimo, że może się to wydawać głupie, kierowca przed wyjazdem, powinien także sprawdzić ważność ubezpieczenia samochodu. Podczas wyjazdów zagranicznych warto sprawdzić, czy poruszając się po drogach innego państwa nie musimy mieć np. winiet czy zielonej karty.

Ubezpieczenie auta

A co z pakowaniem?

jak przygotować samochód

Czasami potrzebna jest nam dodatkowa przestrzeń do załadowania bagażów. Wtedy z pomocą przychodzi nam bagażnik dachowy, tzw. box. Montaż tego rodzaju bagażnika, pozwoli nam znaleźć dodatkowe miejsce na torby czy walizki.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News