Wjechał Teslą w radiowóz i powiedział, że to... wina autopilota

Wjechał Teslą w radiowóz i powiedział, że to... wina autopilota

Podaj dalej

Funkcjonariusz ze stanu Arizona miał sporo szczęścia, gdy w jego zaparkowany radiowóz wbiła się Tesla. Akurat stał obok, na poboczu. Siedzący za kierownicą Tesli 23-latek doznał dość poważnych obrażeń, ale jego życiu nic już nie grozi. Gdy mężczyzna doszedł do siebie, stwierdził, że wypadek jest winą autopilota.

Co zrobić, gdy spowodujesz wypadek, a jesteś pod wpływem nielegalnych substancji?

To bardzo proste – powiedz, że to nie ty prowadziłeś auto, lecz autopilot. Cóż, może 23-letni kierowca faktycznie czuł się na tyle kiepsko, że postanowił oddać kierownicę w ręce elektroniki. A może czuł się dobrze i postanowił skorzystać z najnowszych zdobyczy techniki, które – podkreślmy to wyraźnie – nadal są w fazie rozwoju i nie należy im ślepo ufać.

Jedno jest pewne – na autostradzie, w stanie Arizona, w zaparkowany na poboczu radiowóz wbiła się Tesla S. Siła uderzenia była na tyle duża, że radiowóz uderzył jeszcze w tył stojącego obok ambulansu. Siedzącym w karetce osobom nic na szczęście się nie stało.

Początkowo poinformowano, że doszło do wypadku, ale potem informację uzupełniono o dwa istotne fakty – po pierwsze, że kierowca zrzucił winę na elektronikę, po drugie – że wszczęto przeciw niemu postępowanie ze względu na podejrzenie prowadzenia samochodu pod wpływem (Driving Under Influence; DUI). Wyników śledztwa na razie nie znamy. Inna sprawa, że nie jest to pierwszy przypadek, gdy temat autopilota w Tesli przewija się w kontekście zdarzenia drogowego…

Nissan Ariya – elektryk na miarę nowych czasów

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News