Używany "benzyniak", diesel i LPG? Zobacz, na co zwrócić szczególną uwagę kupując takie auto

Używany "benzyniak", diesel i LPG? Zobacz, na co zwrócić szczególną uwagę kupując takie auto

Car mechanic and customer shaking hands.

Podaj dalej

Jak wiadomo kupno nowego samochodu wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego duża część kupujących decyduje się na auto używane. Takie rozwiązanie jest dużo tańsze, ale niesie ze sobą pewne ryzyko i wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu. „Benzyniak”, diesel i LPG – zobacz na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się oszukać?

Benzyniak”, diesel i LPG – na co zwrócić uwagę?

diesel i LPG

Aby zauważyć niektóre nieprawidłowości, wcale nie musimy być mechanikiem. Wystarczy być spostrzegawczym, wiedzieć gdzie szukać i na co szczególnie zwrócić uwagę oglądając samochód.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Rzeczą, od której warto zacząć, jest sprawdzenie oleju. Jeśli przy włączonym silniku, po odkręceniu korka wlewu oleju będą przedmuchy lub wydostaje się dym, to samochód może wymagać bardzo kosztownej naprawy. Możemy również wnioskować, że auto posiada duży przebieg i jest zaniedbane.

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę są wycieki. Jeśli silnik jest bardzo czysty, może to oznaczać, że został on umyty, aby właśnie je zamaskować.

diesel i LPG

Lakier, to następna rzecz na krótkiej liście do sprawdzenia. Wielu handlarzy ukrywa prawdę na temat historii wypadkowej samochodu. Dlatego warto sprawdzić czy auto nie było lakierowane po stłuczce czy wypadku. Przyrządem, który będzie nam do tego niezbędny jest miernik grubości lakieru.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przed podjęciem wiążących decyzji, warto również skonsultować się z mechanikiem, który fachowym okiem spojrzy na samochód.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News