Uwaga kierowcy! Kolejny alert pogodowy! Już dziś ulewne deszcze i grad. Prosimy o zachowanie ostrożności na drodze

Uwaga kierowcy! Kolejny alert pogodowy! Już dziś ulewne deszcze i grad. Prosimy o zachowanie ostrożności na drodze

burze

Podaj dalej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla niektórych części naszego kraju. Gwałtowne burze, ulewne deszcze i grad, to zjawiska jakie mogą wystąpić przede wszystkim w południowo-wschodniej części kraju. Alert pogodowy do mieszkańców zagrożonych województw rozesłało RCB.

Już dzisiaj w południowo-wschodniej części Polski pojawią się bardzo gwałtowne burze, ulewne deszcze i grad. Zjawiska te mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzi oraz spowodować miejscowe podtopienia i wyrządzić spore straty materialne.

alert pogodowy

Alerty pogodowe zostały wysłane do mieszkańców zagrożonych województw. O których rejonach mowa? Najwyższy, trzeci stopień ostrzeżenia obowiązuje dla województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz większej części lubelskiego i małopolskiego na wschód od Krakowa.

Poziom drugi dotyczy województw śląskiego, małopolskiego na zachód od Krakowa oraz części województwa mazowieckiego.

RCB rozesłało alert pogodowy

alert pogodowy
zdj. https://meteo.imgw.pl/

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało SMS-y o mieszkańców zagrożonych województw o treści:

„Uwaga! Dziś i w nocy (1/2.08) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz również rzeczy, które może porwać wiatr”.

Gwałtowne burze, ulewne deszcze, porywisty wiatr oraz grad spowodują, że na drogach będą panowały bardzo trudne warunki. Dlatego wszyscy, którzy będą podróżować w tym czasie, proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu. Jazda w złych warunkach atmosferycznych wymaga dużej koncentracji i właściwej oceny sytuacji na drodze. Dlatego też, jeżeli panujące na drodze warunki nie pozwalają na dalszą jazdę, radzimy zrobić sobie postój.

Źródło: https://meteo.imgw.pl/

Przeczytaj również