Uciekaj z drogi albo giń! Bezmyślne wyprzedzanie, to mało powiedziane

Uciekaj z drogi albo giń! Bezmyślne wyprzedzanie, to mało powiedziane

Podaj dalej

Wyprzedzające się „godzinami” ciężarówki, to widok bardzo częsty na autostradach i drogach ekspresowych. Potrafią porządnie zdenerwować i utrudnić życie niejednemu kierowcy, ale przynajmniej nie stwarzają większego zagrożenia na drodze. Inaczej sytuacja wygląda, gdy taka sytuacja ma miejsce na zwykłej, jednopasmowej drodze, na której w dodatku nie ma pobocza.

Co on ma w głowie?

Oglądając to nagranie, możemy zadać sobie pytanie… co ten kierowca ma w głowie? Takie bezmyślne wyprzedzanie, w dodatku na jednopasmowej drodze? Wariat czy samobójca? Niewiele zabrakło do bardzo groźnego wypadku.

wyprzedzanie
fot. bezmyślne wyprzedzanie

Bezmyślne wyprzedzanie

Oglądając to nagranie, naprawdę mogą się zjeżyć włosy na głowie. Kierowca ciężarówki wyprzedza inną ciężarówkę i robi to naprawdę długo. Tymczasem z naprzeciwka jedzie samochód osobowy. Kierowca osobówki widzi przed sobą, dwa jadące na niego TIR-y. Widok ja najbardziej przerażający… Wzdłuż drogi brak pobocza, tylko trawa i rów. Kierowca na całe szczęście zachował zimną krew, zdążył przyhamować i zjechać z drogi rozpędzonej ciężarówce.

Gdyby nie tak szybka reakcja i ucieczka w stronę rowu, mogłoby dojść do tragedii. Zobaczcie i oceńcie sami!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News