Twój diesel dymi na niebiesko? Prawdopodobnie czeka cię poważna naprawa

Twój diesel dymi na niebiesko? Prawdopodobnie czeka cię poważna naprawa

diesel-bialy-dym-uszczelka-2

Podaj dalej

Diesel daje wiele sygnałów, które mogą wskazywać na awarię silnika. Jednym z częściej spotykanych jest niebieski kolor dymu z rury wydechowej. Co zatem zrobić, gdy silnik dymi na niebiesko? Jak sprawdzić z jakimi usterkami mamy do czynienia?

Diesel dymi na niebiesko

diesel

Wszechobecne filtry cząstek stałych sprawiają, że spaliny, które wydostają się z naszego samochodu powinny być bezbarwne. Tak więc, kolor dymu z rury wydechowej może być pierwszym sygnałem, że z Twoim samochodem dzieje się coś złego.

Gdy z rury wydechowej emitowany jest niebieski dym, może to świadczyć, że Twój diesel jest już mocno zużyty. W praktyce często oznacza to, drogą w naprawie usterkę lub nawet generalny remont silnika.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Niebieski kolor dymu w prawidłowym silniku diesla nie powinien pojawić się wcześniej, niż po przejechaniu 300-350 tysięcy kilometrów. Wcześniejsze usterki mogą świadczyć o wadzie konstrukcyjnej.

Niebieski dym – charakterystyczne usterki

diesel

Spaliny o niebieskim zabarwieniu świadczą o tym, że nasz diesel spala przedostający się do komór olej silnikowy. Nieszczelne prowadnice zaworów czy zużycie pierścieni tłokowych, to usterki, które możemy bezpośrednio powiązać z niebieskim dymem.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Niebieski dym może wskazywać również na zużycie uszczelnień w turbosprężarce. Oznacza to, że olej silnikowy trafia do komory spalania wraz z powietrzem, które jest wdmuchiwane przez turbo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News