Tragiczny wypadek motocyklistów! Kto zawinił? Motocykliści czy kierowca samochodu?

Tragiczny wypadek motocyklistów! Kto zawinił? Motocykliści czy kierowca samochodu?

Podaj dalej

Dlaczego na drodze musimy zachować szczególną uwagę? Ponieważ niebezpieczeństwo czai się wszędzie, o czym dobitnie przekonali się dwaj motocykliści. Materiał filmowy wrzucamy ku przestrodze, ale nie polecamy oglądać go ludziom o słabych nerwach.

To był tragiczny wypadek

Do tego wypadku doszło na jednej z górskich dróg w Europie. Kierowca białego kombi skręcając w lewo, wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącymi drogą motocyklistami. W wyniku zderzenia z samochodem, motocykliści doznali rozległych obrażeń ciała i zostali przetransportowani do szpitala.

Czyja wina?

Oglądając nagranie z kamery jednego z motocyklistów widzimy, że jechali oni bardzo szybko, bo ponad 150 km/h. Kierowca samochodu osobowego, który rozpoczął skręcanie niemal na pewno nie był w stanie zauważyć tak szybko jadących motocyklistów, którzy wyłonili mu się za zakrętu. W związku z tym powstaje pytanie, czyja to tak naprawdę była winna? Motocyklistów, którzy jechali ponad 150 km/h na krętej i dość niebezpiecznej trasie górskiej? Czy może kierowcy samochodu, który nie ustąpił pierwszeństwa motocyklistom, których prawdopodobnie nie był w stanie zauważyć?

Jedno jest pewne, wszystkich sytuacji na drodze nie da się przewidzieć, ale należy pamiętać, że jeżdżenie z takimi prędkościami, może skończyć się tragicznie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News