Tragedia o krok! Dostawczak i osobówka wyprzedzają na zakręcie

Tragedia o krok! Dostawczak i osobówka wyprzedzają na zakręcie

Podaj dalej

Są tacy kierowcy, którzy wyprzedzają na tzw. „czołówkę”, bo komu by się chciało jechać za np. jakąś ciężarówką? Nie widzą problemu z tym, że w miejscu w którym chcą wyprzedzić jest bezwzględny zakaz wykonywania takiego manewru. Przeszkodą dla nich nie jest nawet samochód jadący z naprzeciwka, bo przecież przyhamuje albo zjedzie na pobocze.

Kompletny brak wyobraźni… tragedia była o krok!

Ręce opadają jak się widzi takie zachowanie na drodze… Jak to możliwe, że osoba, mająca prawo jazdy, robi coś tak kompletnie głupiego. Naraża siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia.

Dużym brakiem wyobraźni wykazali się dwaj kierowcy wyprzedzający samochód ciężarowy. Podwójna linia ciągła, zakręt, mokra i śliska droga, samochód jadący z przeciwka, ale co tam… powinno się udać!

Kierowcy widoczni na nagraniu, wyprzedzają w niedozwolonym miejscu i to w dodatku na zakręcie, gdzie ich pole widzenia jest praktycznie równe zeru. Ale co tam, nie będą przecież jechać za „wolną” ciężarówką.

Całe szczęście, że kierowca jadący z naprzeciwka zdołał zjechać z drogi i uniknąć zderzenia z dwoma autami. A tragedia była o krok!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News