To monstrum ma 24 silniki! Zobaczcie najbardziej niezwykły motocykl w historii

To monstrum ma 24 silniki! Zobaczcie najbardziej niezwykły motocykl w historii

dolmette

Podaj dalej

Motocykle to nie tylko funkcjonalne środki transportu pozwalające szybko i sprawnie przemieszczać po drogach. To również dzieła sztuki a czasem nawet fantazyjne projekty, które powstały tylko dlatego, by pokazać że można coś takiego stworzyć.

Dolmette – najdziwniejszy jednoślad jaki kiedykolwiek powstał!

Dolmette swoją nazwę zawdzięcza firmie, na której zlecenie powstała ta maszyna. Jest nią niemiecki producent pilarek spalinowych, czyli Dolmar. Ekipa wpadła na szokujący wręcz pomysł, by połączyć ze sobą aż 24 silniki z pilarek spalinowych. Sprzęgła, w jakie wyposażona jest każda piła oraz rozbudowany systemu przekładni pasowych połączono ze sobą, a następnie przeniesiono całą tą moc na 5-biegową skrzynię od Harleya. Jest to zdecydowanie najdziwniejsza konstrukcja jaka kiedykolwiek powstała!

dolmette

24 silniki oznaczają 24 cylindry napędzające tego potwora. Łączna ich pojemność to 1,9 litra. O ile generowana moc na poziomie 125 kW nie jest piorunująca, to 400 Nm momentu obrotowego musi robić wrażenie. Każdy z 24 silników żyje własnym życiem.

Cała maszyna ma długość 3,870 m i szerokość 59 cm. Oba koła to 18-tki, a całość waży niewiele ponad 300kg.

Taka konstrukcja wymagała ogromnego rozstawu osi. Dolmette spokojnie może stawać do walki o miano najdłuższego motocykla świata. O promieniu skrętu takiej maszyny, w ogóle nie będziemy się wypowiadać. Ten pojazd ma w sobie z resztą zdecydowanie więcej z rasowego dragster-a, niż z cywilnego jednośladu.

Zobaczcie i posłuchajcie jak pracują 24 piły łańcuchowe.

Dolmette na pewno robi duże wrażenie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News