To było ostre hamowanie na autostradzie. Centymetry od nieuniknionej tragedii

To było ostre hamowanie na autostradzie. Centymetry od nieuniknionej tragedii

Podaj dalej

Jazda na motocyklu jest bardzo uzależniająca. Daje sporą dawkę adrenaliny i powoduje, że aż chce się żyć. Jeśli jednak planujecie trochę pojeździć, to zróbcie to w bezpieczny i odpowiedzialny sposób, bo skutki mogą być tragiczne…

Ogromna prędkość i szczęśliwe hamowanie

Jak bardzo niebezpieczna może być jazda motocyklem z dużą prędkością, przekonał się ten motocyklista. Myślał, że jadąc lewym pasem będzie mógł pozwolić sobie na bardzo szybką i ryzykowną jazdę. Jak widzimy na nagraniu z kamery, na liczniku miał ponad 240 km/h. Nie przewidział jednak, że w pewnym momencie będzie musiał gwałtownie przyhamować i zmniejszyć prędkość…

Kierowca samochodu osobowego, który rozpoczął wyprzedzanie albo nie sprawdził w lusterku czy może to zrobić albo w ogóle nie zauważył zbliżającego się z dużą prędkością motocykla.

Na całe szczęście, motocyklista zdążył przyhamować i uniknął zderzenia z autem. Nie ma co ukrywać, że miał bardzo dużo szczęścia.

Tym razem skończyło się tylko i wyłącznie na strachu. Należy jednak pamiętać, że jeżdżąc z takimi prędkościami, każda „niespodzianka” na drodze, może skończyć się tragicznie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News