Ten błąd może cię sporo kosztować! Co zrobić, gdy pomylimy pistolety do tankowania?

Ten błąd może cię sporo kosztować! Co zrobić, gdy pomylimy pistolety do tankowania?

Podaj dalej

Benzyna zatankowana do diesla może oznaczać problemy, a skutki takiej pomyłki mogą być poważne i bardzo kosztowne. Zatem co zrobić, gdy na stacji benzynowej pomylimy paliwa?

Benzyna do dieslu? To może oznaczać poważne problemy

Pośpiech i roztargnienie powodują, że o taką pomyłkę nietrudno. Co zrobić, gdy przytrafi się nam taki błąd? W niektórych starych dieslach zatankowanie niewielkiej ilości benzyny do diesla, nie oznaczało większych problemów dla silnika. Wynikało to z tego, że ówczesne jednostki napędowe i cały ich osprzęt nie były tak precyzyjne i zaawansowane jak obecne konstrukcje.

diesel-benzyna-paliwo

Obecne diesle bardzo źle mogą znieść taką pomyłkę na stacji paliw. Co zatem zrobić w takim wypadku? Przede wszystkim nie powinniśmy uruchamiać samochód. Auto powinno trafić do serwisu lub warsztatu, który nie tylko spuści paliwo, ale także wyczyści układ paliwowy oraz wymieni filtr paliwa. Konsekwencje błędnego tankowania mogą być bardzo poważne, łącznie z uszkodzeniem całego silnika.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jak nie popełnić błędu?

Po pierwsze pistolet do tankowania diesla jest trochę grubszy i nie wejdzie do wlewu samochodu napędzanego benzyną. Niestety w drugą stronę takie ograniczenie nie obowiązuje. Po drugie, warto zwrócić uwagę na kolor pistoletu do tankowania, który do benzyny jest zielony, a do diesla czarny.

diesel benzyna paliwo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News