Szykuje się hit dla fanów motorsportu. Powstanie film o Mike'u Hailwoodzie

Szykuje się hit dla fanów motorsportu. Powstanie film o Mike'u Hailwoodzie

Podaj dalej

Historia legendarnego brytyjskiego motocyklisty i kierowcy wyścigowego trafi na duży ekran. Współreżyserem tej produkcji będzie znany i lubiany australijski aktor i producent filmowy Eric Bana. Film będzie opowiadał o najciekawszych wydarzeniach w życiu i karierze Mike’a Hailwooda.

Mike Hailwood – prawdziwa legenda

Michael Stanley Bailey „Mike” Hailwood, to brytyjski motocyklista i kierowca wyścigowy. Dziewięciokrotny motocyklowy Mistrz Świata, noszący przydomek „The Bike”. Obok Giacomo Agostiniego i Johna Surteesa powszechnie uznawany za jednego z najlepszych motocyklistów wyścigowych w historii. Jeden z nielicznych, którzy startowali również w Formule 1.

Lista jego zwycięstw jest imponująca: 76 wygranych wyścigów Grand Prix, 112 miejsc na podium i 9 tytułów mistrzowskich. Ponadto wygrane wyścigi Isle of Man TT, kariera w Formule 1 oraz spektakularny powrót na motocykl po 11 latach przerwy.

Krótko po tym wydarzeniu, w 1981 roku „The Bike” zginął w wypadku drogowym razem z córką Michelle.

Trochę szczegółów o filmie

Film będzie skupiał się na ostatnim etapie kariery i życia Mike’a Hailwooda.

Planowaną na następny rok premierę filmu przesunięto. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa nowego terminu emisji, nie podano.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News