SUV-ów nigdy za dużo. Oto nowa Toyota Corolla Cross

SUV-ów nigdy za dużo. Oto nowa Toyota Corolla Cross

Podaj dalej

Na razie Toyota Corolla Cross musi być traktować jako ciekawostka. Zadebiutowała w Tajlandii, a jej głównym rynkiem zbytu ma być Azja. Wydaje się nam jednak, że i w Europie nowy model mógłby osiągnąć spory sukces.

Toyota Corolla Cross to najnowszy SUV w ofercie japońskiego producenta. Oficjalną premierę miał w Tajlandii i to sporo mówi o jego przeznaczeniu. Będzie to model sprzedawany przede wszystkim na rynkach azjatyckich i raczej nie spodziewajmy się, by w najbliższym czasie pojawił się w Europie i Polsce. U nas Toyota będzie sprzedawać: Yarisa Cross (crossover segmentu B na bazie Yarisa), C-HR, RAV4 i Highlandera (duży SUV niedługo powinien pojawić się w sprzedaży).

Toyota

Teoretycznie Toyota Corolla Cross mogłaby się wpisać w lukę pomiędzy C-HR i RAV4. Byłaby idealna dla klientów, którzy szukają klasycznego SUV-a segmentu C (np. czegoś pokroju VW Tiguana albo Hyundaia Tucson). Corollę Cross oparto na platformie TNGA-C. Mierzy 4460 mm długości, 1825 mm szerokości, 1620 mm wysokości, a rozstaw osi to 2640 mm. Bagażnik pomieści 486 l, a na pokładzie wygodnie usiądzie pięć osób. Na razie jednak nie ma żadnych informacji o ewentualnej europejskiej premierze, dlatego nowy model Toyoty traktujemy jako ciekawostkę.

Toyota

Toyota Corolla Cross dostępna jest w dwóch wersjach napędowych. Pierwszą jest benzynowy silnik 1.8 o mocy około 140 KM. W ofercie nie mogło zabraknąć oczywiście wersji hybrydowej. Jednostka benzynowa 1.8 o mocy 100 KM współpracuje z 72-konnym silnikiem elektrycznym. Producent nie podał jeszcze osiągów nowego modelu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News