Sieć hipermarketów TESCO poszukuje kierowców! Można sporo zarobić na "dzień dobry"!

Sieć hipermarketów TESCO poszukuje kierowców! Można sporo zarobić na "dzień dobry"!

tesco

Podaj dalej

W związku z pandemią koronawirusa oraz Brexitem, w Wielkiej Brytanii ubyło bardzo wielu kierowców. Dlatego też, sieć TESCO poszukuje nowych kierowców z uprawnieniami i oferuje im bonus powitalny w postaci tysiąca funtów na start.

TESCO poszukuje kierowców ciężarówek

tesco

Pandemia koronawirusa oraz wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej spowodowało, że na Wyspach brakuje nawet 100 000 kierowców ciężarówek. Sytuacja jest na tyle poważna, że firmy chcąc zachęcić kierowców z odpowiednimi uprawnieniami proponują im bonus powitalny.

Liderem pod tym względem jest sieć hipermarketów TESCO, która proponuje nowym kierowcom ciężarówek tysiąc funtów na „dzień dobry”. Z tego bonusu powitalnego będą mogli skorzystać tylko nowi pracownicy, którzy rozpoczną współpracę do 30 września 2021 roku.

Nie tylko TESCO szuka kierowców

tesco

Z uwagi na pandemię, w poprzednim roku nie odbyło się blisko 30 000 egzaminów na zawodowego kierowcę. Ponadto, bardzo dużo kierowców musiało opuścić Wielką Brytanię po Brexicie, a nowi z uwagi na obowiązujące przepisy mają problemy z podjęciem legalnej pracy na Wyspach. A jak łatwo się domyśleć, brak kierowców znacząco wpływa na cenę przewożonych towarów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News