Samochodem nad morze? Zobacz, jak skutecznie zaplanować podróż do kurortów w województwie pomorskim [PORADNIK]

Samochodem nad morze? Zobacz, jak skutecznie zaplanować podróż do kurortów w województwie pomorskim [PORADNIK]

Samochodem nad morze? Zobacz, jak skutecznie zaplanować podróż do kurortów w województwie pomorskim [PORADNIK]

Podaj dalej

Już za chwilę zaczną się wakacje, a wraz z nimi urlopy i wyjazdy wakacyjne. Wśród wielu osób mimo bogatej oferty biur podróży, dominować będą podróże samochodem nad morze. Bałtyk, mimo wysokich cen i niepewnej pogody, wciąż przyciąga turystów. Zaletą takich wakacji jest to, że bardzo łatwo i szybko można zorganizować je samemu, włącznie z zaplanowaniem podróży, np. samochodem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko i bezpiecznie dojechać nad polskie morze w okolice Gdańska i co zabrać w podróż, to przeczytaj poniższy artykuł.

Samochodem nad morze! Jak dojechać do Gdańska i okolic?

samochodem nad morze

Większość hoteli i pensjonatów w kurortach nadmorskich oferuje miejsca parkingowe dla swoich gości. Krajowa sieć autostrad i dróg ekspresowych z roku na rok jest coraz lepsza i pozwala na w miarę szybki dojazd praktycznie z każdego miejsca w Polsce. Dlatego też, dla wielu osób naturalnym wyborem przy wyborze środka transportu jest własny samochód.

samochodem nad morze

Nad morze można dojechać na kilka sposobów. Zależy to przede wszystkim od tego, skąd wyjeżdżamy i dokąd konkretnie jedziemy. I tak np. z Katowic czy Łodzi do Trójmiasta i okolic dojedziemy bezpośrednio Autostrada A1, a z Warszawy trafimy tam wybierając drogę ekspresową S7.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Z miejscowości położonych w województwach na południowym-wschodzie i południowym-zachodzie trasę musimy podzielić na dwa etapy. Najpierw musimy dojechać którąś z dróg ekspresowych do Łodzi i np. Warszawy lub Poznania, które leżą stosunkowo blisko autostrady A1, a potem już prosto na północ, ku wybranej miejscowości nadmorskiej.

Podróż do Trójmiasta i okolic z Wrocławia czy Lublina nie powinna trwać dłużej niż 6-7 godzin, natomiast z Krakowa czy Zamościa maksymalnie 7-8 godzin.

Oczywiście kierowcy korzystający z A1 muszą być przygotowani na pobór opłat, które obowiązują na całym odcinku pomiędzy węzłem Rusocin a węzłem Nowa Wieś.

Przygotuj samochód!

wakacje samochod podroz

Wybierając się samochodem nad morze, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu go do podróży. Przypominamy o obowiązkowej gaśnicy i trójkącie ostrzegawczym. Niezbędna może okazać się także apteczka samochodowa i kamizelka odblaskowa. Do samochodu warto także spakować zapas żarówek i bezpieczników.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przed podróżą należy sprawdzić poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych, takich jak: olej silnikowy, płyn do spryskiwaczy, płyn do chłodnicy oraz płyn hamulcowy. Bezpieczeństwo w podróży, to także odpowiednie ciśnienie w oponach, sprawne światła i układ hamulcowy.

Tak, więc jeśli sprawdziliśmy samochód i zaplanowaliśmy drogę, śmiało możemy tankować pod korek i ruszać w drogę!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News